trwa ładowanie paska...
26-06-2017, 14:09:42 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Suchary Specjalne SU-2 (wojskowe, z mre WP)  (Przeczytany 6296 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Elgatoloco
Opinii: (0)
Ostrzezony
Ekspert

Miejsce pobytu: Mogadishu

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 03-03-2017, 15:47:53 »

No wlasnie dlatego jestem z bardzo malymi wyjatkami wegetarianinem a ciastka, ciasta i nawet chleb robimy swoj:) ew kupie cos na polce ze zdrowym zarciem.

Klub przyjaciol zielonej kropeczki.
tomking
Opinii: (16)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 03-03-2017, 15:49:25 »

@zirkau

By było wszystko jasne!  

Nie wiem jak reszta kolegów, ale ja nie jem chleba kupionego. U mnie się piecze chleb na zakwasie w domu.
Bardzo rzadko bym zjadł coś kupionego z pieczywa... raz na kwartał może się zdarza...
Wędlin kupionych raczej nie jadam, jeśli to bardzo mało. Mam możliwość kupienia przebadanego mięsa zaraz z ubojni i piekę albo wędzę. Rzadziej suszę. Ciasta, słodkości moja połowa robi sama. A cha... mąkę też nie każdą kupujemy, a jajka od znajomych co maja szczęśliwe kury
Tak się już u mnie to utarło, a dodam jeszcze że mieszkam w mieście!  

Czyli moszna... 
« Ostatnia zmiana: 03-03-2017, 15:51:23 wysłane przez tomking » Zapisane

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
zirkau
Ostrzezony
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 03-03-2017, 16:29:07 »

Czyli moszna...  

Powiem tak: statystycznie nie wierzę w To. Jakimś dziwnym trafem, jednak przerób w kraju i sprzedaż wygrywa duza zawartość chemii w produktach - bo lepiej smakuje często albo ccc.

Stąd Twój głos zostaje pominięty. Do średniej ważonej, wartości skrajne są odrzucane Chichot

A teraz pokonam Cię własną bronią  
Mam możliwość kupienia przebadanego mięsa zaraz z ubojni i piekę albo wędzę. .....
Tak się już u mnie to utarło, a dodam jeszcze że mieszkam w mieście!  

Składniki dymu to przede wszystkim: związki fenolowe (np. gwajakol, fenol, krezole, pirokatechol, ksylenol, naftol, tymol), kwasy organiczne (np. kwas octowy, kwas mrówkowy), związki karbonylowe (np. aldehyd mrówkowy, furfural, aceton, wanilina). - w dużej mierze traktowane obecnie jako rakotwórcze. Pieczenie i smażenie, też nie jest chwalone przez dietetyków. Ponadto, nie ma dziś hodowli zwierząt  - którym by dziś nie podawano chemii, antybiotyków dla szybkiego wzrostu wraz z paszą i podawanymi lekami.... - to już codzienność. Dziś już nikt nie karmi świn, śrutem, zieleniną własnoręcznie zbieraną  -ot czasem dostaną na 2 tygodnie przed ubojem, by mięso straciło aromat paszy przemysłowej. A jeśli ktoś tak jeszcze robi  - to nie sprzedaje, bo 9 miesięcy karmienia to robota lekka nie jest.
A jeszcze oddychasz smogiem...
« Ostatnia zmiana: 03-03-2017, 16:36:57 wysłane przez zirkau » Zapisane
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #18 : 03-03-2017, 19:38:27 »

Powiem tak: statystycznie nie wierzę w To. Jakimś dziwnym trafem, jednak przerób w kraju i sprzedaż wygrywa duza zawartość chemii w produktach - bo lepiej smakuje często albo ccc.

Stąd Twój głos zostaje pominięty. Do średniej ważonej, wartości skrajne są odrzucane Chichot

Całkowicie to rozumiem i wiem że nie jest to powszechne, ale u mnie już tak jest.

A teraz pokonam Cię własną bronią  
Składniki dymu to przede wszystkim: związki fenolowe (np. gwajakol, fenol, krezole, pirokatechol, ksylenol, naftol, tymol), kwasy organiczne (np. kwas octowy, kwas mrówkowy), związki karbonylowe (np. aldehyd mrówkowy, furfural, aceton, wanilina). - w dużej mierze traktowane obecnie jako rakotwórcze. Pieczenie i smażenie, też nie jest chwalone przez dietetyków. Ponadto, nie ma dziś hodowli zwierząt  - którym by dziś nie podawano chemii, antybiotyków dla szybkiego wzrostu wraz z paszą i podawanymi lekami.... - to już codzienność. Dziś już nikt nie karmi świn, śrutem, zieleniną własnoręcznie zbieraną  -ot czasem dostaną na 2 tygodnie przed ubojem, by mięso straciło aromat paszy przemysłowej. A jeśli ktoś tak jeszcze robi  - to nie sprzedaje, bo 9 miesięcy karmienia to robota lekka nie jest.
A jeszcze oddychasz smogiem...

Nie pokonasz mnie żadną bronią, pisząc tu rozległą pracę o związkach chemicznych w dymie... żenujące... Z politowaniem Po co?
Coś się uczepił teraz wędzenia, smażenia czy duszenia... ja nie jestem hipochondrykiem i nie jestem na nic uczulony  Chichot

Zrozum brachu wreszcie że co innego jest palić 2 paczki fajek dziennie, a co innego być biernym palaczem lub palić jedną dziennie.

Podobnie z dbałością o to co jemy i pijemy. Można się poddać i pier@#lić o tym że to czy tamto już mi nie zaszkodzi, bo i tak wszystko to chemia, albo pójść po rozum do głowy i omijać jak tylko się da gówno, którym jesteśmy karmieni.

Moszna... jeśli się tylko chce! 

zirkau
Ostrzezony
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #19 : 03-03-2017, 22:09:12 »

Piszesz że wędzisz.
Ale w tym całym zamęcie z dostępnych źródeł danych - wędzenie jest dużo bardziej szkodliwe niż te syrop fruktozowo-glukozowy czy sztuczny cukier inwentorowany.

To jak to jest. Mówisz, ze suchary nie zdrowe, a sam zajadasz właśnie wędzonkę?  

Napisałeś też:
Wolał bym już zjeść jakieś energetyczne zbożowe batony lub po prostu czekoladę

a ja tu sprawdzam i mam taki opis składnika batonów energetycznych:
białko mleka, syrop fruktozowy, syrop glukozowy, biała czekolada 20% (cukier, mleko w proszku, masło kakaowe, emulgator: lecytyna sojowa, aromat), hydrolizat kolagenu, tłuszcz palmowy, banan w proszku, aromat, sól, olej palmowy, barwnik: ryboflawina. Zawiera laktozę i może zawierać pozostałości soi, glutenu, orzeszków ziemnych, innych orzechów oraz jajek.

No jak się dziś nie obrócisz - wszędzie ten syrop Chichot

Ktoś pisał, że można samemu zrobić. Jeśli tak, to dlaczego opłaca się wciąz komuś coś produkować. Ja tam nie wiem, ale wolę kupić, i nie uważam że to jakieś świnstwo. Stwierdzam, że można nawet je nazwać zdrowymi, wobec tego, co jest po prostu w sprzedaży. Ba, dziś nawet potrzebujesz całkiem niezłego wysiłku, by w produkcie spożywczym znaleźć tak mało wątpliwych składników jak w tych sucharach !!!
« Ostatnia zmiana: 03-03-2017, 22:19:10 wysłane przez zirkau » Zapisane
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #20 : 03-03-2017, 22:25:46 »

Piszesz że wędzisz.
Ale w tym całym zamęcie z dostępnych źródeł danych - wędzenie jest dużo bardziej szkodliwe niż te syrop fruktozowo-glukozowy czy sztuczny cukier inwentorowany.

To jak to jest. Mówisz, ze suchary nie zdrowe, a sam zajadasz właśnie wędzonkę? 

@zirkau
Rób co chcesz. Wali mnie głupota ludzka. Jeśli to co napisałeś
"wędzenie jest dużo bardziej szkodliwe niż te syrop fruktozowo-glukozowy czy sztuczny cukier inwentorowany"

to rób to dalej. Bądź tępą owcą, którą system wstrzykuje substancję... strzelaj dalej do zwierząt, bo sytsem tego chce!
A w chwili wolej obejrzyj POKOT. Może dotrze do ciebie bo głupi nie jesteś!

zirkau
Ostrzezony
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #21 : 03-03-2017, 22:31:07 »

Ej, nie obrażaj ludzi.
Ale wracamy do początku.

Czy tym sucharom można coś naprawdę zarzucić wobec tych wszystkich produktów spożywczych dostępnych na rynku? Nie. Jak na produkt gotowy, to są .... no są nie skażone Chichot
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #22 : 03-03-2017, 23:53:31 »

Niech obrażeni położą się pokotem... bez obrazy...

zirkau
Ostrzezony
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 04-03-2017, 09:52:46 »

Co bez obrazy. Emocje Cię noszą.

Powtórzę pytanie, jak nie zauważyłeś:
Czy tym sucharom można coś naprawdę zarzucić ?

tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #24 : 04-03-2017, 10:41:34 »

Przepraszam za emocje 

Ja rzuciłem taką żywność, ale jak ktoś chce to... Smacznego.

zirkau
Ostrzezony
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 04-03-2017, 11:21:39 »

Ja rzuciłem taką żywność, ale jak ktoś chce to... Smacznego.

hehhehe: "panie, ale to jest źle zrobione. Co?A nie wiem, ja się nie znam" i sobie poszedł Chichot
łowca
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #26 : 04-03-2017, 19:13:24 »

a ja uwielbiam  SU-1 ! To jest  wolny kraj i każdy spożywa  co chce. 
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 04-03-2017, 20:08:42 »

No i gites  Smacznego.

hehhehe: "panie, ale to jest źle zrobione. Co?A nie wiem, ja się nie znam" i sobie poszedł Chichot

A jak ja mam tłumaczyć ślepemu jak wygląda kolor zielony? Odpuszczam bo jw "To jest wolny kraj i każdy spożywa  co chce."

Jeszcze raz przepraszam @zirkau że mnie poniosło. Temat nie jest wart krzty nerwów, a tym bardziej żeby nas poróżnił.

zirkau
Ostrzezony
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #28 : 05-03-2017, 06:44:34 »

No i gites 

A prosiłem, by odpowiedział merytorycznie na zadane pytanie. Ty jednak wciąż uciekasz.
Marshall
Szef działu

Miejsce pobytu: Skierniewice & Łomża

FOTOGRAF

« Odpowiedz #29 : 02-05-2017, 12:11:02 »

Pamiętajcie, żeby zawsze mieć w zanadrzu zapasy żywności i płynów!

http://www.adammarczak.com/galeria/galleries/2017/20170331_sniezka/20170331_sniezka_0008.jpg
Suchary Specjalne SU-2 (wojskowe, z mre WP)

.

Strony: Pierwsza 1 2 +   Do góry
  Drukuj  
Tagi: google

Skocz do: