trwa ładowanie paska...
20-09-2017, 02:07:41 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki zegarek GPS do biegania?  (Przeczytany 22406 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #30 : 29-12-2016, 23:47:50 »

Rodzina się rzuciła (urodziny+gwiazdka), dołożyłem odłożoną kasę, zapożyczyłem się, nie wziąłem nowej komórki (wyszło korzystniej niż branie zegarka w abonamencie) i wziąłem Fenixa 3, na razie bez pasa HR dla mniejszych kosztów.
 Duże wyrzeczenie finansowe, ale było warto.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2016, 23:50:45 wysłane przez McBren » Zapisane
corvus
Szef działu
Opinii: (7)

Miejsce pobytu: Warszawa

personal trainer

« Odpowiedz #31 : 30-12-2016, 12:35:18 »

Wziąłeś kredyt, żeby kupić zegarek? Nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak go potrzebujesz

.
Elgatoloco
Ekspert

Miejsce pobytu: Mogadishu

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #32 : 30-12-2016, 15:11:51 »

Takie czasy widac, ale jak trza to trza. Spoko

Klub przyjaciol zielonej kropeczki.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #33 : 30-12-2016, 16:57:59 »

Wziąłeś kredyt, żeby kupić zegarek? Nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak go potrzebujesz
Alternatywą była sprzedaż nerki
Wziąłeś kredyt, żeby kupić zegarek?
Nie był kupowany jak zegarek, ale przyrząd treningowy. Obecny rok po zeszłorocznej kontuzji był co prawda kiepski pod względem wyników na zawodach, ale za to przebiegłem rekordową ilość kilometrów. Na chwilę obecną mam na liczniku 2116km.

A teraz trochę konkretów, zegarek jest prawie ideałem, do jego nielicznych wad należą:
- Aplikacja web-owa nie umożliwia pełnej obsługi zegarka )np. przesyłania programów), program na Windowsa nie działa ani pod XP (tego mam na wirtualnej maszynie), ani pod WINE (Ubuntu), Androidowa nie działa też z moim telefonem (Samsung Core LTE - bo BT nie jest smart), na szczęście ruszyła na tablecie. Tylko, że mogę zapomnieć o funkcji inteligentnego zegarku i zmieniania muzy podczas biegu przez telefon.
 - Zegarek jest duży i ciężki. Podobno Fenix 4 ma być mniejszy, ale kosztem baterii, to ja podziękuję za taką zmianę.
 - Brak możliwości wgrania map (Fenix 2 je miał).
 - Można dograć tylko 15 aplikacji/programów, mimo że pamięć pozwala na więcej.  
 - Zmiana ustawień w dogranych tarcza zegarowych, widżetach io polach danych tylko za pomocą zewnętrznego programu.
 - Brak możliwości wgrania więcej niż jednego planu treningu.

« Ostatnia zmiana: 30-12-2016, 19:49:11 wysłane przez McBren » Zapisane
corvus
Szef działu

personal trainer

« Odpowiedz #34 : 31-12-2016, 13:23:03 »

Cóż, ja w swoim tactixie bravo, na co dzień, używam w zasadzie tylko funkcji zegarka, stopera i minutnika
Aa i jeszcze zajebistej aplikacji - znajdź telefon - polecam każdemu

.
Elgatoloco
Ekspert

Miejsce pobytu: Mogadishu

mogadishu yacht club

Ignoruj
« Odpowiedz #35 : 31-12-2016, 13:31:51 »

Cóż, ja w swoim tactixie bravo, na co dzień, używam w zasadzie tylko funkcji zegarka, stopera i minutnika
Aa i jeszcze zajebistej aplikacji - znajdź telefon - polecam każdemu

Ja mam od tego zone, znajduje telefon, nawet samochod na kazdym parkingu

Klub przyjaciol zielonej kropeczki.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #36 : 31-12-2016, 13:50:32 »

Oprócz funkcji zegarka i zajebistego budzika wibracyjnego z podświetleniem, bardzo fajną funkcję jest liczenie kroków, pięter i aktywności. Jakoś zniknął u mnie problem z tym, że nie chce mi się iść wyrzucić śmieci.
 Do tego często też korzystam z informacji o wschodzie i zachodzie słońca oraz barometru.
Demostenes1993
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #37 : 03-01-2017, 09:38:02 »

Cześć! Przed świętami zakupiłem (trochę w ciemno) używanego ambita2 s od suunto. Rewelacja. GPS łapie w kilka sekund po wyjściu z bloku. Można wgrać trasę, punkty nawigacyjne, liczne aplikacje, liczy kroki. Generalnie będzie mi służył do roweru, biegania i pływania. W zestawie kabelek do ładowania i pulsometr na klatę. Całość wrzuca się na stronkę suunto, można podejrzeć przebiegniętą trasę, wyniki, opracować plan treningu, wgrać dodatkowe aplikacje. Osobiście polecam!
corvus
Szef działu

personal trainer

« Odpowiedz #38 : 04-01-2017, 00:57:23 »

bardzo fajną funkcję jest liczenie kroków, pięter i aktywności.

nie do końca ufam tym funkcjom. Wydaje mi się, że nabija mi kroki podczas treningu na assault bike, a także już kilkukrotnie osiągnąłem cel pięter będąc pod prysznicem.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2017, 01:04:55 wysłane przez corvus » Zapisane

.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #39 : 04-01-2017, 16:00:09 »

Mapy wróciły:
https://www.trigar.pl/Garmin-Fenix5x

a także już kilkukrotnie osiągnąłem cel pięter będąc pod prysznicem.
Nie chcę wiedzieć, co robisz pod prysznicem,że Ci piętra nabija

A tak zupełnie serio, to mi zaniż piętra, zwłaszcza jak chodzę szybko i po dwa stopnie.
 Wiem, że krokomierze są mało dokładne, ale zawsze to jakaś zachęta żeby ruszać się jeszcze więcej.

frykilajmen
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #40 : 09-02-2017, 11:04:08 »

Mojemu koledze też zaniża i bardzo się tym wkurza Chichot Ja tam nie mam nic do Garmina W sumie to żaden z zegarków GPS nie jest idealny.
McBren
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #41 : 15-02-2017, 22:04:03 »

Znalazłem kolejny minus, do pól danych da się podpiąć tylko 2 zewnętrzne. Na szczęście przełączanie miedzy tymi doinstalowanymi polami jest bardzo łatwe.
 A poniżej spis doinstalowanych przeze mnie rzeczy:
Tarcze zegarka:
1. Fliger Type B - maxymalna prostota, z dodatkowy danych tylko dzień miesiąca, na maxa czytelna tarcza analogowa (wewnętrzne kółko dla godzin,z ewnętrzne dla minut), wzorowana na starych zegarkach lotniczych.
2. Steam Gauge - analogowa klasyka, ciut więcej danych niż wcześniej.
3. Sulu-White - możliwość ustawienia analogowej tarczy 24h, na tarczy zegarka zaznaczony wschód/zachod słońca i pormy świtu/zmierzchu. Niestety tarcza mało czytelna, a trybie 24h trzeba odczytywać minuty z zewnętrznej tarczy (te nadrukowane, bo godzina~2,5 minuty). Dodatkowo wyświetla fazy księżyca.
4. Z cyfrówek to Digi Watch z dużą możliwością dodania dodatkowych danych.

Widżety:
1. Battery metter - ładny kolorowy wskaźnik w postaci baterii paluszkowej.
2. Heart rate chart (widget) - sprawdza jakie tętno pokazuje pas piersiowy + wykresik. Dobre do sprawdzenia czy dobrze założyliśmy pas. Używam też w czasie krótkiej rozgrzewki przed treningiem, żeby sprawdzić czy serducho już wesżło na obroty. Niestety po 2 minutach się wyłącza (wraca zegar). Chyba jeden z nielicznych widżetów pokazujących tętno z pasa piersiowego. Jeżeli dobrze pamiętam, to Digi Watch nie potrafił pokazać tętna z pasa.
3. SunCalc - pokazuje: godziny wschód/zachód słońca, najlepsze godziny do robieni zdjęć, godziny zmierzchu i świtu.

Aplikacje:
1. Hikre - czyli klasyka dla wędrowców.
2. dwMap - wywaliłem, bo nie daje chyba nic więcej jak samodzielne wgrywanie GPX-ów do pamięci.

Pola danyc:
1. Single Run Field - po prostu genialne, wszystko w jednym i nawet dość czytelne.
2. Smart Predictor - czyli z jakim czasem ukończę bieg, jeżeli biegnę tak jak biegnę.
3. Hear Rate and Time in Zona - czyli tętno na dużym kolorowej tarczy + czasy w strefach.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2017, 19:16:58 wysłane przez McBren » Zapisane
gote88
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #42 : 07-05-2017, 17:38:07 »

podepne sie pod temat bo potrzebuje zegarka do triathlonu do 700zł najważniejsza funkcja to nachylenie % np podjazdu

luivi00
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #43 : 08-05-2017, 23:33:01 »

garmin forreruner 110 hr polecam  Spoko

Strony: Pierwsza « 1 2 3 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: