trwa ładowanie paska...
23-08-2014, 21:48:11 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Buty "całoroczne"  (Przeczytany 2563 razy)
DevilFish
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Żyrardów

Ignoruj
« : 06-10-2010, 22:06:30 »

Szukam wygodnych wysokich butów "całorocznych", czyli jesień-zima-wiosna i gorsza letnia pogoda. Do tej pory miałem Campus'owe Vikingi i choć sprawdzają się bardzo dobrze, to krótko mówiąc zachodziłem je w dwa lata (non stop łażenia, z pominięciem jedynie ciepłych dni) i to głównie chodząc po błocie w lesie/mieście, nieco mniej po normalnych chodnikach. Rozważam Belleville ICW (choć mało o nich słychać, chodzi ktoś? Ewentualnie jakie inne z Belek), StarForce Thunderstorm lub Bates 8" Tactical Sport. Czy też należy szukać jeszcze gdzie indziej?

Rob
Opinii: (10)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 07-10-2010, 00:38:21 »

Czy też należy szukać jeszcze gdzie indziej?
Obok leży cały wątek o Hanzelach  A ogólnie na Twoim miejscu szukał bym butów całych ze skóry licowej ze skórzaną lub dystansową wyściółką, bez ocieplenia. A co do bośniaków to są twarde, cięzkie i ciepłe.

Na sell: customizowane ciuchy w US woodland, rogatywka polowa w CCE, windshirt custom, rękawice Yeti Monkey's Grip, skorupy alpinistyczne Koflach, trzewiki letnie i zimowe MON, pokrowce na Nalgene i inne
http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,66510.0.html
past
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 07-10-2010, 07:50:57 »

Szukam wygodnych wysokich butów "całorocznych", czyli jesień-zima-wiosna i gorsza letnia pogoda. Do tej pory miałem Campus'owe Vikingi i choć sprawdzają się bardzo dobrze, to krótko mówiąc zachodziłem je w dwa lata (non stop łażenia, z pominięciem jedynie ciepłych dni) i to głównie chodząc po błocie w lesie/mieście, nieco mniej po normalnych chodnikach. Rozważam Belleville ICW (choć mało o nich słychać, chodzi ktoś? Ewentualnie jakie inne z Belek), StarForce Thunderstorm lub Bates 8" Tactical Sport. Czy też należy szukać jeszcze gdzie indziej?

ICW sobie odpusć - za ciepłe poza zimą. Jeśli już to moze cośz nowych modeli US Army z membraną , ale jeśli chcesz chodziczimąto tylko podeszwa Fire & ICE

ICW rewelacyjne buty , ale powyzej ok 10 stopni w środku robi sieciepławo
satori
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 07-10-2010, 20:51:17 »

Może Bates'y bez gore texu? Jak na błoto i miasto powinny starczyć. W zimę można założyć grubsze skarpety a w lato coolmaxy gdyby były z temperatura. Nie wiem jak działa ich "siateczka oddychająca" w modelach całoskórnych.
kellroth
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 08-10-2010, 15:26:13 »

Hm, rozważasz tylko opcję butów taktycznych? Bo jak dla mnie dobrymi butami całorocznymi są porządne trekkingi. Przez porządne rozumiem takie, które są wygodne, wytrzymałe i jak najbardziej nieprzemakalne. Z konkretnych modeli, moim "przodownikiem" są te LINK Meindl Vakuum Lite GTX - oprócz standardowych systemów GORE-TEX i Vibram, mają podeszwę Mulltigriff i system B-dynamic, które zapewniają komfort chodzenia, co przy butach całorocznych to niewątpliwa podstawa. Pochłaniacz wstrząsów w pięcie też jest imponujący. No i tak na mój gust, człowiek w takich wygląda bardziej "po ludzku" ale to już kwestia gustu, więc nie będę jej poruszał...
DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 08-10-2010, 21:22:55 »

Trekingowe przeważnie są dużo droższe, ot właśnie choćby jak pokazywany model (dużo tańsze są już Belki 700). Dla mnie "po ludzki" wygląda i człowiek w butach M43, czy w klasycznych dżunglach. Możliwe, że nawet bardziej ludzko spoglądam na takie osoby w gruncie rzeczy buty, które szukam nie muszą mieć nawet membrany, bo Vikingi które miałem sprawdzały się bez większych problemów.

kellroth
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 11-10-2010, 14:27:22 »

aha, rozumiem założyłem, że membrana to podstawa, patrząc na warunki, w jakich do tej pory łaziłeś ;p w takim razie faktycznie butki znajdziesz tańsze, GORE-TEX niestety dużo sobie liczy za udzielanie licencji na swoją technologię, co bardzo winduje ceny butów...
DevilFish
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 25-10-2010, 12:10:15 »

Właściwie zastanawiam się między Vikingami Campusa a Belkami. I tu pojawia się pytanie... Czy Belleville 795V (podeszwa Fire & Ice) nadadzą się również na zimę? Czy lepiej kupić po prostu GICB (a jeśli już to czy rozmiar R jest naprawdę taki wąski i lepiej kupować W)?

Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: