trwa ładowanie paska...
23-11-2014, 09:19:26 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tania bielizna termoaktywna - Lidl'owa konkretnie  (Przeczytany 31588 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« : 19-12-2009, 00:52:39 »

Kilka dni temu próbowałem połazić w bawełnie Chciałem sprawdzić czy to moja fanaberia czy faktycznie jest taka różnica bo jak tylko spadły temperatury to odstawiłem bawełnę i nie miałem aktualnego porównania. No i utwierdziłem się w nabytym już przeświadczeniu, że bawełna zimą jak ktoś się poci to poważne nieporozumienie Zmarzłem okrutnie mimo, iż na bawełnie miałem to co wcześniej i wcześniej było ciepło.

Z braku kasy nie wypalił projekt zakupu dodatkowej bielizny wełnianej i jakiś porządnych syntetyków. Liczyłem na te szwedzkie under armour'y (http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,61137.0.html) bo za 25 zeta to da radę ze 2-3 sztuki kupić za pożyczone albo wycyganić na Mikołaja Ale nie zaryzykuję rozmiaru 6 bo raczej za duży .... i 4 bo na 90% za mały A '5' nie planują mieć :/

Trafiłem jednak wczoraj na resztki bielizny termoaktywnej w Lidlu Zanabyłem sobie za koło 23 zeta koszulinę z długim rękawem. Tylko białe już były i ostatnia L. L nie przylega idealnie jak powinna to robić termoaktywna bielizna więc chyba powinienem mieć M. Wcześniej kupiłem z tej serii kalesony a nie miałem wtedy już kasy na koszulkę.
Dzisiaj założyłem koszulkę, na to cienki sweterek, na to puchową parkę TNF i polazłem na zakupy plus 'spacer' (wracając wysiadłem 3 przystanki wcześniej i dymałem specjalnie na piechotę ). Na tyłku miałem noszone już kilka dni lidlowe kalesony pod te 'garniturowe' BDU bez wzmocnień na kolanach. Przyznaję się ... slipy jeszcze bawełniane

No i jest SPOKO Było koło -11, trochę dmuchało a mi było komfortowo w ciuchach po 23 zeta za sztukę Spociłem się zdrowo targając plecak 50L z żarciem na weekend plus torbę bo nie wszystko wlazło i nie widzę żadnych różnic między jakimiś swoimi koszulkami syntetycznymi i markowymi za 70-150 zeta. Tylko wełna jest tu fajniejsza bo i jony ujemne wytwarza i wolniej capa łapie i ogólnie wełna kontra syntetyk u mnie zawsze wygrywa. Ale po 3 h łażenia koszulka mniej waliła od coolmaxu albo power dry. Kalesony dzisiaj wyprałem profilaktycznie bo po 3 użyciach nie wyczuwałem jakiegoś 'zużycia'
Chyba się wypuszczę do innych, odleglejszych Lidli poszukać resztek

Opis wynalazku w skrócie:
Męska podkoszulka sportowa. 'Men's Sports Top'. 51% bawełna, 49% poliester. SILVERPLUS - higieniczne wykończenie działa antymikrobiologicznie oraz hamuje zapachy. No i litania o tym, że oddycha, reguluje, szybko schnie, pilnuje dzieci itp. Jest jeszcze odnośnik do www.silverplus.com.
Na opakowaniu nie ma rozmiaru w centymetrach więc jak ktoś będzie kupował L/6 to koszulka ma gabaryty: przód: 60 cm, tył: 70, rękaw pod pachą: 54, rękaw górą do szyi: 78, klata szerokość: 53. +- 1 cm bo troszkę się rozciągała przy pomiarach.
meg
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: STA

goryl viator

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 19-12-2009, 01:45:34 »

Męska podkoszulka sportowa.
orientujesz się, czy są tylko męskie, czy można liczyć na coś z serii 'lejdis'?

Homo doctus secum semper divitias habet.
Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 19-12-2009, 02:27:08 »

Były też jakieś damskie sportowe ale nic w rozmiarze mojej damy ... max do L więc dłużej im się nie przyglądałem. Chyba z tego samego materiału ale głowy sobie uciąć nie dam.
Gość

« Odpowiedz #3 : 19-12-2009, 11:47:44 »

Mama ostatnio chciała mi kupić tą koszulkę jak była na zakupach w Lidlu, ale uznałem że to jakiś shit będzie 
Skoro mówisz że nie jest źle to może zaryzykuję. Napisz tylko jakie masz wymiary (wzrost, obwód w klatce i w pasie) bo z rozmiarów samej koszulki nie wiele wywnioskuję  Z politowaniem
Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 19-12-2009, 13:59:42 »

Ja sobie takie rozmiary porównuję zawsze do jakiegoś swojego pasującego ubrania A pasuje czasem S czasem M czasem L a czasem XL Zależy kto metki przyklejał
Dlatego wolę w centymetrach albo przymierzyć na żywca.
173 cm wzrostu, 82 Kg, 102...105 obwodu w klacie 98-100 w pasie.

Nie wiem jak z trwałością ale za niecałe 23 zeta to można jeszcze poeksperymentować
Ważne, że od czystej bawełny zimą sprawdza się lepiej.

Wcześniej w Lidlu mieli coś z coolmaxem ale przeszła mi chęć zakupu bo miało toto masę jakiś grubszych szwów ozdobnych i ogólnie cudaczna była.
hyena
Opinii: (8)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 19-12-2009, 14:33:38 »

Kalesony po dwóch praniach wyglądają jak by były co najmniej po 10 praniach. Mierne to trochę. Ale za tą kasę cóż można się spodziewać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 19-12-2009, 15:52:10 »

Moje po drugim praniu wyglądają normalnie. Żadnych zniszczeń. Jedyna różnica to są bardziej puchate i mniej 'śliskie' w porównaniu do takich śmierdzących fabryką prosto ze sklepu. Nie chciało mi się kombinować i wyprałem w płynie do wełny z innymi ciuchami plus dodałem zmiękczacza. Piorę na programie do wełny głównie w 40-u stopniach.
corvus
Opinii: (4)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Pan od WueFu

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 20-12-2009, 16:26:12 »

zleciłem matce kupno tych kalesonków dla mnie (mieszka tuż obok lidla), w święta pomacam a na sylwestra wytestuję.
Dzięki za cynk Misiakus

.
aniol
Opinii: (4)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 20-12-2009, 17:21:02 »

Ekhm.... wełna wytwarza aniony? Aniony czego? 

Seek & eXplore!

http://i.imgur.com/ViNX1Eo.png
hyena
Opinii: (8)
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 20-12-2009, 23:23:51 »

Tak gadacie o tych kalesonach że aż je dzisiaj ubrałem. W dzień było tak -15  łaziłem, nie zmarzłem. Spodnie miałem Helikona M51, Czyli nawet dają radę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
porcelanowy
Opinii: (11)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 22-03-2010, 11:53:32 »

POwitoł
Raportuję: w lidlu znowu bielizna.
Jakiś inny miot, bo w składzie nie uświadczy się już bawełny.
Cena 24zet za koszulkę z krótki rękawem i polówkę z krótkim (nie wiem czy były inne bo zostały resztki jak piszę ).
Z macania nawet nie takie ostatnie. Sam niestety nie sprawdzę, bo rozmiary za duże.

Są jeszcze jakieś spodnie 34zet (ful syntetyk) - nawet chciałem kupić, ale Lki za szerokie a Mki za krótkie - i kurtki "wiatrówki."

edyta: przepraszam, nie dla wszystkich jest to oczywiste: zaobserwowane w krakowskim lidlu na Osiedlu Strusia

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
quarc
Opinii: (2)
Nowy użytkownik
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 11-10-2010, 12:04:34 »

Co prawda kotlet, ale może komuś się przyda.

W lipcu zakupiłem 2 koszulki coolmax z Lidla. Ogólnie takie lekkie koszulki, przyjemnie w nich było chodzić kiedy na zewnątrz był upał. No i spory plus to cena, której mimo iż już nie pamiętam, to była niewielka.

Kolejna sprawa to skarpetki termo, zakupione we wrześniu. Cena około 13-15zł za parę "winter". Były dostępne też trekking, sport i właśnie owe winter. Cirka 5zł taniej niż wisportowe, jak na razie jestem bardzo zadowolony

grzelmat
Opinii: (14)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Kielce

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 11-10-2010, 12:51:07 »

tak samo mam te coolmax koszulki, bardzo dobrze się spisują, parę par różnych skarpet też posiadam i nie narzekam

a teraz na dniach tzn od czwartku ma się pojawić bielizna termoaktywna z materiału Angora - naturalne termowłókno, ciekaw jestem jak się będzie prezentować

ziz
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: Polska

Ignoruj
« Odpowiedz #13 : 12-10-2010, 00:59:08 »

Tylko ze koszulka ma kosztowac 50 pln. Za "wynalazek" to troche duzo. Chyba wolalbym zakupic cos sprawdzonego.
porcelanowy
Opinii: (11)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 12-10-2010, 09:40:26 »

Powitoł
Jak na wczoraj, to są skarpetki z dodatkiem merynosa (faktycznie jakby trochę gryzły ).
Niestety, mało dla mnie przydatne bo coś jak wyjściowe: czarne, cienkie i niezbyt wysokie
Bodaj 12zet za parę.

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: