trwa ładowanie paska...
24-10-2014, 17:21:24 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wspinaczka na drzewa wątek wydzielony z : Sprzęt pracujący, czyli co "leśny" w torbie nosi  (Przeczytany 15986 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
McBren
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Pomorze

Ignoruj
« Odpowiedz #15 : 14-11-2009, 17:20:04 »

20 lat temu jak próbowałem łazić po drzewach to używało się głównie prusika. O żadnym specjalistycznym szpeju się nie myślało.
Pinochet
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: wro

Ignoruj
« Odpowiedz #16 : 14-11-2009, 17:58:36 »

Oczywiście warto opanować techniki awaryjne i ćwiczyć również z węzłami zaciskowymi zamiast przyrządów ale nie wiem co miała na celu Twoja uwaga McBren... 80 lat temu nie znaliśmy antybiotyków, a 50 lat temu nie było układów scalonych... Poza tym  ostatnie posty są o wchodzeniu na drągowinę, gdzie nie ma na czym zawiesić liny a co za tym idzie nie ma na czym zawiązać prusika;)
Pablo666
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Olsztyn i Brzydgoszcz

Ignoruj
« Odpowiedz #17 : 16-11-2009, 09:48:10 »

Taaa... wszystko jest dobrze jak jest gałązka w zasięgu rzutu czy ręki... gorzej jak stoi sie przed sosenką 20 metrów w górę gładziutką jak rura kanalizacyjna... mam dostęp do kolców, ale nikt ich nie używa, bo nie wie co i jak.. ktoś musi być pierwszy 
super
Kierownik forum
Opinii: (14)
*

Miejsce pobytu: Częstochowa

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #18 : 16-11-2009, 10:14:20 »

ascension, małpa, płania i jak je tam jeszcze zwał... Nieraz ludzie używają tego samego sprzętu inaczej go nazywając i robią się jaja Chichot

ale gdzie ona na zdjęciu leży ;-)?

Szkolenia survivalowe i taktyczne www.survivaltech.pl

Szyję różne taktyczne rzeczy na zamówienie www.supertac.pl
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (5)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #19 : 16-11-2009, 10:27:49 »

na ostatniej fotce, z lewej strony

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #20 : 16-11-2009, 19:09:32 »

ale gdzie ona na zdjęciu leży ;-)?
Tak jak napisał scout, na ostatniej fotce po lewej Prawa malpa (niebieska) lewe były złote, ale teraz pozmieniali, wczoraj ogladalem nowe modele w sklepie, ale nie pamiętam kolorów Chichot Całkiem inne Chichot Tak samo jak nowy inaczej profilowany grip.

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
super
Kierownik forum
*

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #21 : 16-11-2009, 23:26:42 »

no to mi się poj.... a gdzie w takim razie krol ? ;-)
wklej to zdjęciu tutaj

Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #22 : 17-11-2009, 00:57:23 »

http://img94.imageshack.us/img94/9540/41135208.jpg
Wspinaczka na drzewa wątek wydzielony z : Sprzęt pracujący, czyli co "leśny" w torbie nosi
Pinochet, mam nadzieję że sie nie gniewasz, jak tom to melduj na PW i sie usunie

Superku, Croll jest zamontowany na górze, na górnej części uprzęży biodrowej (nad jajkami) poniżej (jajek) leży Shunt i dalej już widać 3 x taśma rurowa, lonża wpięta w uprząż, repsznurek wpięty w płanię (chyba ze to juz lina ale ja wolę taśmę rurową), 9 karabinków, ósemka, stop rolka.. chyba wszystko.
Mnie natomiast dwa pytania sie cisną
Do czego wpięty jest Croll i lonża w uprzęży?
Co stosujesz do utrzymania Crolla w pozycji pionowej, co by się nie majtał i nie wykręcał w czasie podciągania się w zawisie na płani?

posurvivaliło Cię Pele ?
Pinochet
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: wro

Ignoruj
« Odpowiedz #23 : 17-11-2009, 06:43:52 »

Oczywiście Pele że się NIE gniewam!:) Mój punkt centralny uprzęży to  "D" http://www.petzl.pl/prodpics/395_big.jpg
Wspinaczka na drzewa wątek wydzielony z : Sprzęt pracujący, czyli co "leśny" w torbie nosi
ale równie popularny jest kształt "delta" http://www.petzl.pl/prodpics/383_big.jpg
a crola "stawiam" łapiąc go karabinkiem do pętli z płaskiej taśmy zawieszonej na szyi http://img412.imageshack.us/img412/2663/tac1.jpg
niektórym przeszkadza tarcie po karku i łapią z tyłu za uprząż ale to zazwyczaj nie jest wcale wygodniejsze;p
super
Kierownik forum
*

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #24 : 17-11-2009, 11:19:46 »

nooo i wszystko jasne
srzęt lezy na ziemi tylko krol jest wpięty w uprząż co mnie zwiodło ;-)

nigdy nie używałem poprawnych nazw..zawsze to był "szpej do wychodzenia" "wychodzę na małpach"
a co jest połania co krol to nigdy nie odróżniałem ;-)

Pablo666
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Olsztyn i Brzydgoszcz

Ignoruj
« Odpowiedz #25 : 17-11-2009, 12:22:21 »

krol/ croll jest jeden nie ma rączki
wszystko inne dotyczy żelastwa z rączką: małpa, połania, ascension i jeszcze parę

a co do crolla: mi najwygodniej montuje się go na "uprzęży" piersiowej z taśmy zrobionej w "8" są to wtedy dwa niezależne układy mogące utrzymać człowieka w razie "W"  i jak dl amnie jest najwygodniej  Chichot
mgr_scout
Kierownik forum
Opinii: (5)
*

Tactical Hipster

« Odpowiedz #26 : 17-11-2009, 12:26:18 »

a co do crolla: mi najwygodniej montuje się go na "uprzęży" piersiowej z taśmy zrobionej w "8" są to wtedy dwa niezależne układy mogące utrzymać człowieka w razie "W"  i jak dla mnie jest najwygodniej  Chichot
a przy okazji nie urwie głowy

SCOUT PRIDE!

Chcę być dezerterem, który ma szansę powodzenia
KNAKiŁ
KKK - Kelly Kettle Klan

CZUJ-DYM!
egzor
Świeża krew
*

juratrek.com

Ignoruj
« Odpowiedz #27 : 17-11-2009, 20:41:42 »

No to pozwolę sobie zobrazować:

http://juratrek.webpark.pl/out_foto/szpej-rys.jpg

a - Poignée - ja zawsze mówiłem na to małpa bo nigdy nie wiedziałem jak się to czyta (francuski). Spotkałem się już z nazwami płini czy najpopularniej - płanieta
b - Croll (krol)
c - Shunt (szant) - przyrząd do asekuracji, po wejściu rolek ze stopem mało popularny ale dało się go używać podobnie jak prusa.
d - (brak rysunku) - rolka bez stopu (w polsce specjalizował się w nich "Kazio Morderca").

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z łażeniem po jaskiniach (lata '80) sprzęt Petzla to był kosmos* (cena jednego przyrządu równa była miesięcznej pensji mojego Ojca). Na szczęście rodzimi producenci  potrafili to "dość dobrze**" podrobić - co nie znaczyło wcale że tanio. Do dziś jestem w posiadaniu Małpy i Crola sygnowanych przez WIZ'a (ale boje się ich używać  Niezdecydowany), choć swojego czasu szalałem na tym "ustrojstwie".

Cała reszta szpeju dostępna na dzisiejszym rynku to pochodne tego przedstawionego na powyższym rysunku (o rolkach nie wspomnę).
* dość rzeczowo było ujęto to w książce z której pochodzi powyższy rysunek - a tyczyło się to czołówek Petzla: "(...) Lampy tego typu mają wysoką cenę (ponad 30 dolarów) i  na naszym rynku są praktycznie niedostępne (...)Z politowaniem
** napisane dość na wyrost  Spoko

Pozdrawiam
Egzor
http://juratrek.com
Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #28 : 17-11-2009, 23:31:46 »

No tak, ale... Crolla można łatwo pomylic z np Basic'iem
http://www.petzl.com/files/imagecache/product_outdoor_slideshow_image/files/node_media/croll_8.jpg
Croll
http://www.petzl.com/files/imagecache/product_outdoor_slideshow_image/files/node_media/basic.jpg
Basic
A tutaj co mówiłem o nowych modelach Płanietek
Kiedys była niebieska, teraz jest szara http://www.petzl.com/files/imagecache/product_outdoor_slideshow_image/files/node_media/b17srg_0.jpg
prawa
Kiedyś była zlota, teraz jest czarna http://www.petzl.com/files/imagecache/product_outdoor_slideshow_image/files/node_media/b17sln_0.jpg
lewa

Zdjęcia z oficjalnej strony Petzla, mam nadzieje że mnie nie posadzą

posurvivaliło Cię Pele ?
super
Kierownik forum
*

szczęśliwy tato

« Odpowiedz #29 : 18-11-2009, 00:03:57 »

Tyle lat nie używałem ego ustrojstwa ;-)
Ostatnio ze studniska wychodziłem na prusikach ;-)
ale to tez było z 8 lat temu ;-)
Z Koralowej na rekach kiedyś się wychodziło ..to i się nie dziwcie że dziadek myli te bajery..ale założyć poprawnie i użyć to spoko potrafię ..

a nie ...zaraz zaraz ..połani używałem jakiś czas temu do naciągania tyrolki ;-)

Strony: Pierwsza 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: