trwa ładowanie paska...
16-01-2017, 13:49:12 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 5 6 7 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Taktyczny pendrive  (Przeczytany 29982 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Koso
Opinii: (0)
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #90 : 26-12-2016, 11:06:00 »

Kazdy pendrivew jak sie da rozebrac to mozna go zabezpieczyc przed wilgocia/kondensacja , wystarczy go zalac zywica epoksydowa.
Jest to jakieś rozwiązanie ale coraz mniej pendrivów się da rozebrać w sposób nieingerujący w obudowe. Niezdecydowany
Corsairy znam ale cena to trochę przegięcie w stosunku do moich potrzeb ale może kiedyś... 

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
mar_kow
Opinii: (1)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: Mazury/Bałkany

Ignoruj
« Odpowiedz #91 : 26-12-2016, 11:19:51 »

Jest to jakieś rozwiązanie ale coraz mniej pendrivów się da rozebrać w sposób nieingerujący w obudowe. Niezdecydowany
Corsairy znam ale cena to trochę przegięcie w stosunku do moich potrzeb ale może kiedyś... 

Wszystko zależy od zawartości i sytuacji...
Goniłem kiedyś z Wawy do domu (300km w jedną stronę) po pracę (podyplomówka) bo jakiś "no name" nie odpalił...
RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Ignoruj
« Odpowiedz #92 : 26-12-2016, 11:50:49 »

Wszystko zależy od zawartości i sytuacji...
Goniłem kiedyś z Wawy do domu (300km w jedną stronę) po pracę (podyplomówka) bo jakiś "no name" nie odpalił...

Dlatego takie rzeczy bierze się zawsze na co najmniej dwóch nośnikach (drugim może być inny pen, albo np. CD)
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #93 : 26-12-2016, 11:55:45 »

Dlatego takie rzeczy bierze się zawsze na co najmniej dwóch nośnikach (drugim może być inny pen, albo np. CD)

Teraz można trzymać zaszyfrowane w chmurze, dostęp poprzez komputer, telefon...
RazorS
Opinii: (8)
Ekspert

Miejsce pobytu: Śląsk

Ignoruj
« Odpowiedz #94 : 26-12-2016, 18:29:20 »

No nie, chmury to raczej bym nie sugerował
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #95 : 26-12-2016, 18:48:56 »

No nie, chmury to raczej bym nie sugerował

Czemu? Podwójne szyfrowanie z ukrytą partycją, nawet Veracrypt (następca TrueCrypta) to posiada...
W końcu to nie tajemnice rządowe...
https://sekurak.pl/veracrypt-godny-nastepca-truecrypta/

Edit: zawsze koduję moje dane na pamięciach SD, USB które ze sobą zabieram. Oczywiście wrażliwe dane w kompie również...
« Ostatnia zmiana: 26-12-2016, 18:51:12 wysłane przez mar_kow » Zapisane
zirkau
Ostrzezony
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #96 : 26-12-2016, 19:15:32 »

Czemu? Podwójne szyfrowanie z ukrytą partycją, nawet Veracrypt (następca TrueCrypta) to posiada...

hmmm. Mam przekonanie, że w razie W tylko autonomiczne dane mają szanse na przechowanie. W pierwszej kolejności jeśli napadać, to zniszczyć sieci przesyłowe (gaz, prąd, elektryka, internet, telefony, woda...), przepompowanie ścieków (zwykle wtedy i tak zakręcają wodę).

A czym jest ta chmura? Czymś stabilnym? Zabezpieczona przed możliwością grzebania przez osoby postronne? Nie.
mar_kow
Zaawansowany użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #97 : 26-12-2016, 19:43:44 »

[...]
A czym jest ta chmura? Czymś stabilnym? Zabezpieczona przed możliwością grzebania przez osoby postronne? Nie.

Z tym się zgadzam, chmurę podałem jako alternatywnego backup'u posiadanych na pendrive danych. Jak pisałem pracę inżynierską moim nośnikiem była nowość - dyskietka 3,5''. Magisterka to pendrive - 32MB. Na podyplomówkę zdecydowałem się późno - jakaś pamięć - nie pamiętam ile... W każdym razie padła jak miałem oddać pracę - wydruk i .doc.
Dzisiaj część danych mam zaszyfrowanych w chmurze z szybkim dostępem, ale oczywiście backup w formie magnetycznej...
Koso
Ekspert

Miejsce pobytu: Toruń

Ignoruj
« Odpowiedz #98 : 27-12-2016, 01:09:22 »

Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do chmury, to jakieś mocno odległe zagadnienie trochę natchnione magią, wolę coś co widzę gdzie przechowuje dane. Ale wracając do tematu racja gdyby to miały być jedyne dane to mocny pendrive jak najbardziej ale do przenoszenia plików z kompa na kompa a do tego go głównie używam takie wynalazki nie są mi potrzebne. Najwyżej jak się zepsuje to kupię nowy. Identyczne podejście mam do SSDeków w laptopie. Niby fajne bo wytrzymalsze ale w tej cenie mam z 4-5 tej samej pojemności HDD a w ciągu 3 lat raz musiałem wymienić HDD więc nie opłacalne a na dysku w lapku i tak nie trzymam ważnych danych. Faktem jest, że SSD z każdym rokiem tanieje i przy następnej wymianie raczej się skusze już na SSD.

"Życie jest łatwiejsze, niż się wydaje. Wystarczy godzić się z tym,co jest nie do przyjęcia obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia"
tomking
Opinii: (12)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #99 : 30-12-2016, 19:04:48 »

Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do chmury, to jakieś mocno odległe zagadnienie trochę natchnione magią, wolę coś co widzę gdzie przechowuje dane.
Ja to całkiem dobrze rozumiem...
Znajomy szpenio z bezpieczeństwa IT w pewnym banku mawia: "Wierzyć to my możemy w Boga, a resztę musimy monitorować!"

IMHO jeśli nie mam kontroli nad danymi i co się z nimi dzieje, to nie kopiuję ich tam! Wszystko w temacie

Faktem jest, że SSD z każdym rokiem tanieje i przy następnej wymianie raczej się skusze już na SSD.

Tak zrobiłem niedawno. Stary lapek dostał takiego kopa jak dziadek po kielichu i Viagrze
Polecam

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
Strony: Pierwsza « 1 ... 5 6 7 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: