trwa ładowanie paska...
23-08-2017, 08:15:59 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak przefiltrować wodę ?  (Przeczytany 43733 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
tomking
Opinii: (17)
Ekspert

Miejsce pobytu: Katowice

Ignoruj
« Odpowiedz #45 : 08-05-2017, 17:48:45 »

Ale że co... że niby kto pił alkaliczną wodę? Ja raz piłem i mi nie smakuje. Podobno zdrowa... podobno...  Z politowaniem

Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia.
gąbka
Opinii: (0)
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #46 : 14-06-2017, 20:42:53 »

Ale że co... że niby kto pił alkaliczną wodę? Ja raz piłem i mi nie smakuje. Podobno zdrowa... podobno...  Z politowaniem
Ja piję już od dłuższego czasu i jakoś specjalnie nie czuję różnicy. Da się przyzwyczaić 
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #47 : 14-06-2017, 21:20:40 »

H2O powinna mieć odczyn pH 7

Są jakieś plusy dodatnie picia wody alkalicznej? Tylko to już będzie silnie zmodyfikowana "woda"...  Z politowaniem

Może nie będzie zgagi... nadkwaśności żołądka...

piechucki
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #48 : 15-06-2017, 21:03:22 »

H2O powinna mieć odczyn pH 7
A skąd masz takie dokładne informacje?
Rozporządzenie ministra zdrowia (z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - Dz.U. 2015 poz. 1989) mówi o zakresie 6,5 - 9,5
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #49 : 16-06-2017, 16:40:27 »

Rozporządzenie ministra zdrowia (z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - Dz.U. 2015 poz. 1989) mówi o zakresie 6,5 - 9,5

Informacje z lekcji chemii z podstawówki 

A co do rozporządzenia, to wiadomo że w zależności zmineralizowania wody i zawartości kationów lub anionów pH będzie się przesuwało czasem w stronę kwasów, a czasem w stronę zasad. Ja pisałem o czystej wodzie bez zmineralizowania. Ta powinna mieć pH 7.

zirkau
Opinii: (1)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #50 : 16-06-2017, 20:08:04 »

Rozporządzenie ministra zdrowia ...

Chichot   czyste H2O winna mieć pH=7, a to co podaje minister to H2O+domieszki (czyli to co bierzemy ze studni, rzeki, jeziora, źródła....)
« Ostatnia zmiana: 16-06-2017, 20:09:47 wysłane przez zirkau » Zapisane
piechucki
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #51 : 16-06-2017, 20:39:11 »

No to uczcie się dalej w podstawówce, że to, co pijecie to CZYSTE H2O. Nawet po przefiltrowaniu... Norma (a właściwie załączniki do rozporządzenia), to nie to, co pobieracie ze studni, rzeki, jeziora, źródła, a to, co macie mieć W KRANIE, czyli już po przefiltrowaniu, a dokładniej uzdatnieniu. Woda pobierana z natury wiele substancji zbędnych zawiera, ale zdarza się, że trzeba różne substancje w procesie uzdatniania do niej dodawać (choćby środki dezynfekujące czy zmiękczające). I zaręczam Wam, że polskie warunki są jednymi z ostrzejszych w Europie.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #52 : 16-06-2017, 21:49:57 »

No to uczcie się dalej w podstawówce, że to, co pijecie to CZYSTE H2O. Nawet po przefiltrowaniu... Norma (a właściwie załączniki do rozporządzenia), to nie to, co pobieracie ze studni, rzeki, jeziora, źródła, a to, co macie mieć W KRANIE, czyli już po przefiltrowaniu, a dokładniej uzdatnieniu. Woda pobierana z natury wiele substancji zbędnych zawiera, ale zdarza się, że trzeba różne substancje w procesie uzdatniania do niej dodawać (choćby środki dezynfekujące czy zmiękczające). I zaręczam Wam, że polskie warunki są jednymi z ostrzejszych w Europie.

Rozumiem że podstawówka to nie twój poziom. Tylko gdzie przeczytałeś że @zirkau czy ja piszemy o wodzie do picia? Wyraźnie napisałem CZYSTEJ. Czyli takiej jak destylowana, redestylowana, demineralizowana i taka woda ma pH 7 - koniec, kropka. Następnym razem czytaj ze zrozumieniem zanim będziesz chciał na tym forum kogoś obrażać.

piechucki
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #53 : 16-06-2017, 22:12:23 »

W podstawówce uczą PODSTAW i tam będą Ci wciskać do głowy, że woda to H2O. Jeżeli Twoja edukacja skończyła się na takim poziomie, to myślę, że dalsza dyskusja jest bezcelowa (wtedy koniec i kropka).
Jeżeli chcesz rozmawiać o realiach i PICIU wody, to zapomnij o wodzie destylowanej, zdemineralizowanej czyli "CZYSTEJ" (sic!) (a dokładniej możliwie oczyszczonej, bo uzyskanie czystej H2O wcale takie łatwe nie jest, jeżeli w ogóle jest możliwe). Wcześniej czy później skończysz w szpitalu. Piszesz wyraźnie o PICIU wody, a więc nie wody CZYSTEJ - sam sobie przeczysz.
I gwarantuję Ci, że są to problemy, które na poziomie szkoły podstawowej nie są poruszane wcale, w szkole średniej pobieżnie, na studiach kierunkowych dość dokładnie, a niejeden doktor ma dzięki temu literki przed nazwiskiem. Nie sprowadzaj więc poważnych problemów do poziomu podstawówki i nie próbuj mi wmawiać, że kogoś obrażam. A jeśli dalej tak twierdzisz, to przeczytaj jeszcze raz tylko pierwsze dwa zdania tego wpisu.
zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #54 : 17-06-2017, 09:20:41 »

Większego gniota w życiu nie czytałem.

I zaręczam Wam, że polskie warunki są jednymi z ostrzejszych w Europie.

Łatwo głowę pod topór oddajesz Chichot gdzieś Ty chłopie takich bzdur się naczytał? Jak porównujesz do dawnego bloku wschodniego, Albani, Rumuni, Mołdawi, Ukrainy  to się zgadza Chichot
« Ostatnia zmiana: 17-06-2017, 09:38:36 wysłane przez zirkau » Zapisane
piechucki
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #55 : 17-06-2017, 10:30:21 »

Większego gniota w życiu nie czytałem.

Łatwo głowę pod topór oddajesz Chichot gdzieś Ty chłopie takich bzdur się naczytał? Jak porównujesz do dawnego bloku wschodniego, Albani, Rumuni, Mołdawi, Ukrainy  to się zgadza Chichot

Wiem, że w podstawówce tego nie uczyli...
Może nie zauważyliście, ale https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_w_Unii_Europejskiej i czy chcemy, czy nie chcemy musimy unijne dyrektywy spełniać:
- Unijna Dyrektywa z 1998 roku zaktualizowana 27 października 2015 roku http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:01998L0083-20151027&from=PL
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150001989
Dla ułatwienia - najczęściej problemy są z przekraczaniem zawartości żelaza, manganu i jonu amonowego, a ostatnio "na topie" są farmaceutyki i radioaktywność.
Moja głowa ma się dobrze. Żadnego topora w okolicy nie widzę (mimo, że użyłem określenia "zaręczam", a nie "daję głowę").
A jak Wasze "gnioty" i "bzdury"? Kto kogo obraził?
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #56 : 17-06-2017, 14:30:28 »

Przypomnę że dyskusja była na temat wody alkalicznej zanim się wtrąciłeś z rozporządzeniem ministra zdrowia w kwestii pH co nijak ma się do faktu że woda czysta ma pH 7 i nic nie zmieni wartości ujemnego dziesiętnego logarytmu stężenia jonów wodorowych lub wodorotlenowych (pOH) w czystej wodzie. Nie ma w tym żadnego "gniota" ani "bzdury".

Ty natomiast prowadzisz jakąś dyskusję o rozporządzeniach i złożoności problemu jak byś nie czytał tego co napisałem o zrozumieniu w ogóle nie ma mowy.
Podstawówka tak cię ubodła że taraz powtarzasz ją w każdej swojej wypowiedzi.
Masz jakąś traumę w swojej edukacji?
Wtrącenie zacząłeś od pretensjonalnej wypowiedzi i jeśli coś na prawdę chcesz przekazać to forma i treść jaką stosujesz dalece odbiega od normalnej rozmowy wymiany zdań czy nawet polemiki.
Zastanów się zatem co chcesz powiedzieć po 17-tej wiadomości i ponad roku bytności na tym forum i nie traktuj nas jak wrogów tematu, bo to kulturze rozmowy nie sprzyja.
Weź głęboki oddech i zacznij jeszcze raz. Może wspólnie dowiemy się ciekawych rzeczy.

zirkau
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #57 : 17-06-2017, 19:58:15 »

Wiem, że w podstawówce tego nie uczyli...
Może nie zauważyliście, ale

człowieku, co Ty bierzesz? Piszesz całkowicie nie na temat. Zacznij czytać ze zrozumieniem. Wylatujesz z rozporządzeniami a brakuje Ci podstaw.
Żadne rozporządzenie nie zmieni faktu fizykochemicznego czystej chemicznie wody jako dwuwodorku tlenu i jego równowagi jonowej.
« Ostatnia zmiana: 17-06-2017, 20:00:27 wysłane przez zirkau » Zapisane
piechucki
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #58 : 18-06-2017, 11:38:06 »

Panowie:
1. Temat wątku - "jak przefiltrować wodę", więc gwoli ścisłości, to bardziej "pH wody" jest wtrąceniem...
2. O Waszych inwektywach pod moim adresem ("gnioty", "bzdury", "co Ty bierzesz?", "Podstawówka tak cię ubodła", "Masz jakąś traumę w swojej edukacji?") nie będę dyskutował - to nie mój poziom. Tym bardziej, że kultura obowiązuje wszystkich. I tych którzy napisali 17 komentarzy, i tych, którzy mają ich już 3600. Przy czym w mojej ocenie tych drugich bardziej, ale tu nie musicie się ze mną zgadzać Chcę rozmawiać o argumentach i faktach, dotyczących tematu. A "co ja biorę?" nie powinno nikogo obchodzić. Jeśli napisałem gdzieś nieprawdę, to napisz to i podaj kontrargument poparty źródłem wiedzy. Jeśli chcesz dalej używać tego typu "argumentów" to "weź głęboki oddech..."  Z politowaniem
3. Napisałem już wcześniej, że MACIE RACJĘ, że "czysta" woda ma pH = 7, ALE takiej wody ("czystej") NIE MA (bo woda jest bardzo dobrym rozpuszczalnikiem dla wielu substancji). Co więcej - woda zbliżona do "czystej" będzie szkodliwa dla organizmu człowieka w przypadku jej spożycia. Natomiast będzie bardzo przydatna w różnych procesach chemicznych (w przemyśle, farmaceutyce). https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_destylowana
https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_redestylowana
4. Jesteśmy na forum "tactical.pl" więc woda (przefiltrowana) będzie wykorzystywana w "leśnej kuchni" (dział forum) do spożycia, a skoro tak, to nie sposób nie rozmawiać w kontekście rozporządzenia o jakości wody, które podaje jaka woda nadaje się do picia, a jaka nie. To taka PODSTAWA PODSTAW. Oczywiste jest, że jeżeli okazjonalnie napijesz się wody nie spełniającej (niektórych) parametrów, to szkody dla organizmu będą niewielkie. Ale jeśli napijesz się wody, która zawiera duże stężenie szkodliwych substancji (czy bakterii) to w najlepszym razie skończy się na kłopotach żołądkowych, w najgorszym ... nic więcej na forum już nie napiszesz...
Wracając do rozporządzenia (  które jest na dobrą sprawą niczym innym tylko zbiorem doświadczeń wielu ludzi jaka powinna być woda do picia) picie wody alkaicznej w zakresie pH od 7 do 9,5, która spełnia wszystkie inne wymogi nie zagraża zdrowiu człowieka.
P. S. Przeczytaj jeszcze raz punkt nr 2.
tomking
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #59 : 18-06-2017, 13:55:49 »

O! I to mi się podoba    Zauważ że nie było by żadnych wycieczek pod Twoim adresem gdybyś od samego początku trochę się pohamował, ale na szczęście załapałeś 

Co do pH alkalicznej wody to sprostuję że zakres jest od 7,1 do 9,5. Wartość 7,0 jest zarezerwowana wyłącznie dla odczynu obojętnego i równowagi jonowej.
Tu mała ciekawostka dotycząca właśnie pH 7,0 i wody, której nie ma jak to napisałeś lub jest w sposób sztuczny uzyskiwana. Jasne że picie wody zdemineralizowanej może nie jest aż tak bardzo szkodliwe ile jest to substancja "jałowa" i uzupełnia jedynie wodę w organizmie, a nie mikro elementy tak ważne w wodzie zmineralizowanej, którą pijemy.
Otóż parę lat temu pomagałem znajomemu w Żabnicy gdzie miał starą nieużywaną studnię i trzeba było ją doprowadzić do użytku. Gdy już została oczyszczona, "przepłukana" i można było czerpać wodę zawiozłem kilka próbek do sanepidu na Broniewskiego w Bielsku-Białej. Woda okazała się zdatna do picia i miała naprawdę imponującą listę kationów i anionów, ale to co mnie zaskoczyło to fakt że pH miała w zakresie 6,9 - 7,0. Czyli równowaga anionów i kationów była właściwie idealna. Tak oczywiście bardzo rzadko się zdarza, ale nie jest to niemożliwe. Fakt faktem po roku to pH już było inne, a równowaga nie była już zachowana.

Strony: Pierwsza « 1 2 3 4 5 Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: