trwa ładowanie paska...
18-08-2017, 22:13:46 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Regulamin Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: Pierwsza « 1 ... 3 4 5 +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś co da sie spakować i długo jest świeże - pomocy!:)  (Przeczytany 22103 razy)
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #60 : 13-08-2017, 12:31:14 »

Do tego garnek, kubki, gazówkę, grzałkę nurka i stół żeby zjeść jak kulturalny człek Chichot
Jaka kuchenka i gaz i jak sobie radzi z "wakacjami" w rozgrzanym na słońcu samochodzie?
Bo ja swoje nakręcane kartusze zawsze wyjmowałem nawet na parkingu przed kilkugodzinnym spacerem po lesie.

Aktualnie na kilkudniowe wyjazdy samochodem z noclegami w pensjonatach/domkach, z rzeczy nie psujących się biorę różne kombinacje:

Suchary bieszczadzkie, pumpernikiel (po otworzeniu szybko zjeść bo wysycha albo pleśnieje), płatki owsiane i orkiszowe, otręby orkiszowe, migdały, orzechy, nasiona chia + len z małym młynkiem do kawy (jak 2 baterie R20). Krakersy orkiszowe z Lidla (koło kas, paczuszki po 4 krakersy, wielkości jak 1.5 paczki sezamków). Len odtłuszczony, owoce suszone.

Fasole w puszce, fasole z kuku., sama kukurydza, marchewa z groszkiem, ciecierzyca.

Makaron chiński, makaron sojowy, kasze, kuskus, komosa, ryż.

Buliony wegetariańskie bez glutaminianu, suszona włoszczyzna, przyprawy, olej kokosowy rafinowany bezzapachowy (zmienia stan na płynny powyżej 25st. ale nie zauważyłem, żeby się psuł).

I szybkie, awaryjne racje z Rosmanna - batony Smartfood (Karmelowy z chrupkami w mlecznej czekoladzie - inne mi nie podeszły) i jakieś orkiszowe muesli (raz kupiłem i nie pamiętam nazwy). Oba mają zbitą, lekko gumiasto-ciągutkową konsystencję. Dość długo się przeżuwa i całkiem fajnie zaspakajają głód. Termin oczywiście krótszy od racji np. Seven Oceans ale te Smartfoody przy cenie koło 6 zeta za baton są dobrą alternatywą na podręczny backup jedzeniowy czy turystyczne doładowanie. Koło roku mają a potem stają się jeszcze bardziej gumiaste. Orkiszowe koło 2 zeta kosztowały.
 W Biedronie albo Lidlu miewają też proteinowe batony Sante ale smakowo to one są dla mnie daleko za innymi. Kupuję jako rezerwę bo tańsze od Smartfoodów ale jem jak się przeterminują

Pozdrawiam

Strony: Pierwsza « 1 ... 3 4 5 +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: