trwa ładowanie paska...
24-04-2014, 07:25:27 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 ... 14 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Skuteczny środek odstraszający komary, kleszcze i inne "robactwo"  (Przeczytany 80145 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
RaF
Gość
Opinii: (0)

« : 20-06-2005, 11:13:52 »

Mam pytanie - macie jakieś sprawdzone środki jak w temacie?
Wybieram się na 9 dni na mazury i muszę zabezpieczyć siebie i rodzinę - tym bardziej, że żonka reaguje uczuleniowo na "ukąszenia" komarów :?

jak już temat był a ja przeoczyłem to wywalcie wątek, jakis chaotyczny jestem ostatnio  
Eugene
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Moskwa

Użytkownik #500

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 20-06-2005, 11:25:58 »

Olejek z goździków wypróbój. Uważaj na repelenty - są mało skuteczne na komarów, ale błyskawiczne niszczą wiele z tworzyw, używanych na rękojeści noży. Kraton też się niszczy.

Sukcesów,
Gienek.
bagnet
Opinii: (36)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Ostrzyżony

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 20-06-2005, 11:31:00 »

Ja stosuję OFF, olejek vaniliowy i dużo piwa, komary nie lubią OFFa, muszki nie lubia vanilii a kleszcze nie przepadają za witaminą B, której jest dużo w piwie (komary zresztą też tego nie lubią).

Koniecznie kup odsysarkę na kleszce i zaszczep się przeciwko zapaleniu opon mózgowych, moja babcia po zachorowaniu na to spędziła 39 lat w wózku inwalidzkim... trwale uszkodzony ośrodek równowagi...

No i codziennie wieczorem musicie sie dokładnie oglądać, w przypadku dzieci (no i żony oczywiście też ) okolice łona, pachwin i pośladków - tam też lubią się chować kleszcze...

Kotwic
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Giżycko

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 20-06-2005, 12:01:24 »

Nie wiele środków skutecznie odstrasza to latające draństwo  ~:( . Bywa też czasami, że ten sam preparat w jednym miejscu działa, a w innych okolicach już nie wiele pomaga.
Z moich doświadczeń do tej pory najskuteczniejszy był "Autan" najlepiej jako sztyft, gorzej wypadał płyn i spray.
"Off" znacznie gorzej sobie radził, a jakieś tanie wynalazki bardziej mnie wkurzały, niż komary.
Dobrym wynalazkiem , ale zastosowaniu stacjonarnym, były spirale które należało zapalić, a powstający dym miał właściwości odstraszające komary, używałem tego kilka razy i było niezłe (pamiętam tylko, że spirale miały zielony kolor i były jakiejś zagranicznej firmy).

Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, syna też, drzew już posadziłem wiele, może teraz będę miał więcej czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20
Akme
Użytkownik
**

Backpacker

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 20-06-2005, 12:06:41 »

Na ostatnim splywie kajakowym doskonale sprawdzal sie OFF Max.

Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"
tui
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Mazury

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 20-06-2005, 12:09:54 »

to  ja dodam swoje 3 grosze bo jestem z mazur i z tematem jestem za pan brat. Wg. mnie najlepszy i jest Autan ale tylko ten w sztyfcie (wszelkie spraye to syf szybko wietrzeją) tak jak dezodoranty np Gilette, najdłużej chroni i najskuteczniejszy, wada po uzyciu zapomnij o złapaniu jakiejs ryby czują ten smród na odległośc i nie tkną nawet najlepszej przynęty jak masz to na rękach. Na mazurach nośnie licznie "Kocimiętka" łac nepeta cataria rośnie na łąkach i ma cytrynowo mietowy zapach dosyć dobrze chrobi przed komaerami jak się tym natrzesz. Co do offa to ja uwarzam że nie jest najlepszy ale to samo powiem o autanie tylko w sprayju. no poza tym bluza z kieszeniami i kapturem najlepiej duzym to podstawa i do oganiska troche mokrego drewna żeby podymiło:-)

wódz siuksów wykrzyknął łapankanapanka i wyruszyli na wojne przeciw irokezom
psychiatrist
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Wrocław

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 20-06-2005, 12:48:24 »

kotwic i tui - RACJA i dodatkowo spiralki-potwierdzam

A czytaj se kurde jak chcesz Chichot
RaF
Gość

« Odpowiedz #7 : 20-06-2005, 14:19:55 »

Gdzieś w zasobach sieci na forum myśliwskim wyczytałem o środku 'PERYSAN" jako skuteczny etc - ble ble - słyszeliście coś???

W kwestii przeglądania dokładnego nooo super - lubię zabawy w Pana doktora

Bagnet - z babcią to mnie nieźle wtstraszyłeś - ja mam jakieś takie tendencje, że po byle krótkiej wyzycie w lesie - KLESZCZ.

(gdzie taką odsysarkę kupić? - ja zawsze pensetą z Leathermana albo wykręcam :| )

[ Redagowany dnia 20.06.2005r.- 14:20 ]
Akme
Użytkownik
**

Backpacker

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 20-06-2005, 14:29:59 »

Raf... odsysarke widzialem w sklepiku oficyny wydawniczej Oikos http://www.oikos.net.pl/  (to ci od Survivalu), ale widze, ze ich strona nie dziala... Wie ktos cos na ten temat?
Ja tez zawsze uzywalem pensety z victorinoxa do wykrecania kleszczy.  Ze szczepieniem na ten sezon to juz chyba za pozno. Z tego co wiem, trzeba szczepic sie kilka miesiecy wczesniej.

Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"
RaF
Gość

« Odpowiedz #9 : 20-06-2005, 14:39:04 »

Cytuj z: Akme
Z tego co wiem, trzeba szczepic sie kilka miesiecy wczesniej.

Tak Akme - zdecydowanie, jak najwcześniej jeszcze zimną porą roku zalecają W razie "W" będę im nożem głowy obcinał
tui
Nowy użytkownik
*

Miejsce pobytu: Mazury

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 20-06-2005, 14:56:58 »

ha kotwic widać zes z mazur byłes pierwszy o pare min z tym sztyftem (przez klienta)> co do kleszczy to powodują zakarzenie po ok 2-3 dni jak się codzień przejrzysz kapiąc się w jeziorze to bedzie ok klescze zawsze łapię mocno jak nie palcami to pęsetą i wyrywam gwałtownie jak coś zostanie to najlepsze szczypce do paznokci i wycinam kawałek skury z tym gównem bo sie moco trzyma czsem nozem podłubię NIE WOLNO KLESZCY NICZYM SMAROWAŃ NP. MASŁEM CZY OLEJEM BO WTEDT ŻYGAJĄ I ZAKARZAJĄ KREW SZYBCIEJ

wódz siuksów wykrzyknął łapankanapanka i wyruszyli na wojne przeciw irokezom
Borsoock
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #11 : 21-06-2005, 12:24:45 »

To ja wam opowiem moją historię :-). Parę lat temu byłem na parodniowym wyjeździe trochę bardziej na północy. Konkretnie w Kirunie na północy Szwecji :

http://kiruna.norrbottenlappland.se/bilder/up/6107.jpg
Skuteczny środek odstraszający komary, kleszcze i inne "robactwo"

Po przyjeździe gospodarze dali nam takie małe "surviwal kity" które zawierały między innymi środek przeciw komarom oraz siatkę na głowę :-). Byłem trochę zdziwiony z początku, ale po wjechaniu w zalesiony teren zrozumiałem dlaczego. Powiem tyle: nigdy przedtem ani już nigdy potem nie widziałem takich stad komarów, dosłownie jak się wzbijały to trzeba było zapalać latarkę, bo się tak ciemno robiło ;-). W każdym razie to świństwo okazało się nadzwyczaj skuteczne, po nasmarowaniu komary omijały mnie szerokim łukiem, zawdzięcza to zapewne dużemu stężeniu bardzo skutecznego repelantu zwanego w skrócie DEET:

http://img167.echo.cx/img167/8370/16tm.jpg

http://img37.echo.cx/img37/8152/24cp.jpg

Naprawdę mogę polecić środki zawierające ten składnik, im go więcej, tym mocniej i dłużej odstrasza. Informacje o DEET tu:

http://www.deet.com/deet_fact_sheet.htm

http://www.deetonline.org/

Aha - jeszcze jedna ważna uwaga. Toto smakuje dość paskudnie, więc wysmarowaną kobitkę lepiej dokładnie opłukać przed użyciem ;-).

-Sadło!? Już ja wam k...wa dam sadło!!!! Wyskakiwać z kasy, zegarków i biżuterii. JUUUŻ!!!

UWAGA: Oświadczam, że nie biorę żadnej odpowiedzialności za zaciągnięte przez mój avatar długi i kredyty, oraz inne wyrządzone przez niego szkody. Posiadam rozdielność majątkową oraz orzeczenie o jego niepoczytalności.
kabar24
Opinii: (5)
Zaawansowany użytkownik

Miejsce pobytu: 3city / Odense

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 21-06-2005, 15:38:36 »

Raf, taki sprzet do 'odsysania" kleszczy powinienes dostac w aptece, przynajmniej w mojej sa.

Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz, Dzisiaj mnie pragniesz, jutro sie wstydzisz...
RaF
Gość

« Odpowiedz #13 : 22-06-2005, 08:25:41 »

Cytuj z: Borsoock

Naprawdę mogę polecić środki zawierające ten składnik, im go więcej, tym mocniej i dłużej odstrasza. Informacje o DEET tu:

http://www.deet.com/deet_fact_sheet.htm

http://www.deetonline.org/

Aha - jeszcze jedna ważna uwaga. Toto smakuje dość paskudnie, więc wysmarowaną kobitkę lepiej dokładnie opłukać przed użyciem ;-).

TUTAJ znalazłem środek na bazie DEETu - spróbujemy jak to działa. Spoko - nazywa się bynajmniej mega marketingowo

Ponad to na bazie DEET'u dostępne u nas są środki: Moustidose, Mugga i  OFF! Deep-Woods (95% DEET).

[ Redagowany dnia 22.06.2005r.- 09:29 ]
Macieq
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Kraków

Niespokojna dusza

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 22-06-2005, 11:10:11 »

Z tych środków przeciwkomarowych jakich używałem , najskuteczniejszy był Autan ale tylko przez kilka godzin i jego najwiekszą wadą był nieprzyjemny zapach  
a co do spiralek do palenia  to są skuteczne na małe zagęszczenie komarów  , nad rzeką gdzie była
plaga komarów  mało co odstraszała komary.
Strony: 1 2 3 ... 14 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: