trwa ładowanie paska...
28-07-2014, 22:27:45 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak sie zakłada onuce - film  (Przeczytany 6105 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
3nv
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: ciałem Łódź, duchem Niedźwiedzi Róg

Ignoruj
« : 01-12-2011, 12:06:24 »

Jak zły dział - proszę o przeniesienie.

Wszystkim, którzy (jak ja) nie doświadczyli dobrodziejstwa Ludowego Wojska Polskiego polecam poniższy film. BTW niezłe buty mają chłopaki.

http://pulspolski.tv/2011/06/jak-sie-zaklada-onuce-avi-2/

Tum spiro, spero.
RBT
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 01-12-2011, 17:04:30 »

Tak się onuc nie zawija. Prawidłowo zawinięta onuca przylega do stopy i nie rozwija się czasem nawet po wyjęciu stopy z buta. Przede wszystkim stopę (prawą jak na filmie) należy postawić z prawej strony onucy i pierwsze zawinięcie wykonać w kierunku do wewnątrz stopy, podwijając następnie pod stopę od wewnątrz, pod naturalne sklepienie. Następnie wystający z przodu fragment zawinąć do siebie i dalej już owinąć piętę i końcówkę onucy zatknąć pod ostatni zwój na górze.
Prawidłowo założona onuca jest bardzo wygodna i wykazuje szereg zalet w stosunku do skarpet.
3nv
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 01-12-2011, 19:51:16 »

Tak się onuc nie zawija. Prawidłowo zawinięta onuca przylega do stopy i nie rozwija się czasem nawet po wyjęciu stopy z buta. Przede wszystkim stopę (prawą jak na filmie) należy postawić z prawej strony onucy i pierwsze zawinięcie wykonać w kierunku do wewnątrz stopy, podwijając następnie pod stopę od wewnątrz, pod naturalne sklepienie. Następnie wystający z przodu fragment zawinąć do siebie i dalej już owinąć piętę i końcówkę onucy zatknąć pod ostatni zwój na górze.
Prawidłowo założona onuca jest bardzo wygodna i wykazuje szereg zalet w stosunku do skarpet.

Ok, nie jestem autorem filmu, ani w żaden sposób związany z ludźmi występującymi (no.. jestem też łodzianinem ). Wiem, że mój Dziadek inaczej wiązał onuce, ale ani jeden Dziadek, ani drugi nie doczekali możliwości pokazania jak się to robi...

Gdybyś mógł załączyć jakiś schemat/film będę wdzięczny. Zgadzam się, co do zalet nad skarpetami i potrzebuję wiedzieć jak się wiąże onuce do jednego projektu. Właściwie z opisu rozumiem, ale samo nawet zdjęcie założonej onucy rozwiałoby mi wątpliwości.

Tum spiro, spero.
RBT
Aktywny użytkownik

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 01-12-2011, 20:51:01 »

Wrzucam film rosyjski. <embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://www.youtube.com/v/aCCyf-UThx4" width="425px" height="350px" AllowScriptAccess="never" quality="high" wmode="transparent" /><noembed><a href="http://www.youtube.com/v/aCCyf-UThx4" target="_blank">http://www.youtube.com/v/aCCyf-UThx4</a>
Jak widać mają onuce węższe i nieco dłuższe. Ja znam (i z powodzeniem stosuję) sposób zbliżony do pokazanego na pierwszym filmie, z tą różnicą, że zaczynam od drugiej strony onucy, więc pierwszy zawój wchodzi nie pod kant, a pod sklepienie stopy, drugi (przedni róg) od razu zawijam na stopę, przed zawinięciem trzecim składam pozostałą część w trójkąt (tylny róg do przodu) i bez luzu zawijam wokół stopy końcówkę wkładając pod nawój. W ten sposób tworzy się od razu wysoki dopasowany zapiętek. Widziałem gdzieś jeszcze "styl" niemiecki, ale wydaje mi się że nasze i rosyjskie są zdecydowanie lepsze, bo ściślej przylegają do stopy mając mniej zagięć i fałd.
3nv
Użytkownik
**

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 02-12-2011, 08:11:28 »

Dobre!

Dzięki serdeczne. Teraz by mi się bardziej zgadzało - wiem, że dziadkowe były ZDECYDOWANIE węższe niż te z łódzkiego filmu. Przy okazji, wydaje się, że ten Rosjanin ma onucę mocno już spracowaną, bo scena dopasowywania pokazuje jakby rozciąganie materiału - a przecież onuce są z tkaniny, nie dzianiny.
Tak czy inaczej - film jest git i rozwiązuje przy okazji temat lekko zbyt dużych butów - widzę sporą możliwość regulacji samą onucą.

Tum spiro, spero.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: