trwa ładowanie paska...
17-09-2014, 09:31:31 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak odświeżyć pasek do zegarka?  (Przeczytany 7397 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
arnipunk
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Łódź

Główny maderfaker od zagłady

Ignoruj
« : 21-07-2010, 22:44:48 »

Czy ktoś ma pomysła jak usunąć specyficzny męski aromat ze skórzano-tekstylnego paska do zegarka? Zegarek zakładam zaraz po pobudce i zdejmuję gdy się kładę(nie zawsze) w związku z tym przy obecnych temperaturach waniaje dosyć intensywnie i dlatego  to dosyć nagląca sprawa, zwłaszcza dla mojej pani  Dodam że ciepła woda z mydłem nie pomogła zbytnio Smutny

(\_/)This is bunny
(O.o)copy the bunny into your sig
( ><)help him achieve world domination
porcelanowy
Opinii: (11)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 22-07-2010, 09:06:18 »

POwitoł
Wejdź w dział butowy i przejrzyj podwieszone tematy o zaprawianiu butów. Postępowanie za bardzo się nie różni Sporo razy mydłem biały jeleń (do skutku albo zniszczenia paska ), wysuszyć w przewiewnym miejscu, jakiś tłuszcz na skórę (o ile to faktycznie skóra) i wsio. Jeśli nie pomoże to wymienić - najlepszy sposób na smród

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
javelin
Opinii: (3)
Ekspert

Miejsce pobytu: Olsztyn

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 22-07-2010, 10:57:17 »

Ja zegarek zdejmuję raz na 2 lata - kiedy trzeba wymienić baterie Pasek myje się w pewnym stopniu "sam" podczas kąpieli, a w celu pozbycia się zapaszku spryskuję go aerozolem do dezynfenkcji butów. To samo robię z bransoletką z paracordu.
regent
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Lublin

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 22-07-2010, 11:08:04 »

Tekstylna cześć paska lubi trzymać zapachy. Zmień pasek na skórzany. A skórzany co jakiś czas traktuj impregnatem do skóry/butów.

Wszyscy, którzy napotykają w górach człowieka pracującego, popadają w swego rodzaju zakłopotanie, gdyż dostrzegają niestosowność własnego zajęcia.
porcelanowy
Opinii: (11)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 22-07-2010, 11:37:22 »

POwitoł
Pany, bezobsługowość i brak problemów (chyba że macie uczulenia ) zapewni w sumie tylko metal i plastik/guma i w to ewentualnie celujcie. Zapewniam, że skóra też łapie zapach bo czemu i nie - nawet impregnowana/woskowana, chyba ze jest mocno lakierowana/gumowana ale wtedy po co się w skórę bawić
@javelin - obawiam się, że pasek który do ciebie przyjdzie będzie wymagał większej atencji niż ten oryginalny

edyta: jak już tak zeszło, to polecić mogę paski gumowe sprzedawane przez tego gościa
http://myworld.ebay.com/timepiecerepublic/
Mam dokładnie taki >>KLIK<< i jest przyjemny i w sumie bezobsługowy w użytkowaniu. Oraz, subiektywnie, ładny

porcelanowy/Rafał: boso, ale w ostrogach
Co miałem, mam i będę miał... i co robię    :shades:
arnipunk
Opinii: (0)
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Łódź

Główny maderfaker od zagłady

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 22-07-2010, 18:22:27 »

dzięki wielkie za rady, chyba faktycznie trzeba wymienić paseczek na bransoletę, guma mi jakoś nie podchodzi
Pozdrawiam

(\_/)This is bunny
(O.o)copy the bunny into your sig
( ><)help him achieve world domination
corvus
Opinii: (4)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa

Pan od WueFu

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 22-07-2010, 18:23:52 »

Kurde, chłopaki, szczerze pisząc to ja na dłuższą metę bym nie zniósł śmierdzącego paska od zegarka. Po prostu by mi było wstyd.
Skoro szorowanie wodą z mydłem nie daje rady to czas na jego wymianę, tu nie ma czego żałować - skórzany/tekstylny pasek to taki element, który raczej z założenia nie jest permanentny.
Przychylam się do zdania porcelaina - jeśli chcemy zegarek nosić ciągle i dodatkowo ma być bezobsługowy to opcją jest właściwie tylko bransoleta, guma albo takie cudaki jak np. hirsch carbon.
Ja na lato skórkę (choć jest wygodniejsza i bardziej mi się podoba) wymieniam na bransoletę i jest ok.

.
robertgl17.
Opinii: (12)
Ekspert

Miejsce pobytu: Wrocław

Teoretyczny emeryt

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 22-07-2010, 20:34:57 »

W swojej kasi (CASIO) mam metalowa bransolete i problem 'zapaszku' jest mi obcy
Trzeba tylko czasami wymyc ja z brudu, piasku(wlasnie jestem na urlopie nad morzem i praktykuje to codziennie

PS. przpraszam za orto, ale pisze z komorki.

Może jesteś tym, któremu właśnie teraz pokazuję wyprostowany  środkowy palec mojej prawej dłoni ( jak nie jesteś cichym podpierdalaczem możesz się nie przejmować tym co napisałem )
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 22-07-2010, 20:50:34 »

Mi skórzany właśnie się rozsypał i wróciłem do oryginalnego Seiko'wego Nato Strapa i radzę sobioe tak:

Jakikolwiek proszek enzymatyczny albo do usuwania plam pochodzenia białkowego. Ja biorę 1/4 naparstka, mieszam w małym kubeczku z wodą i nasączam tym pasek na kilka-kilkanaście 15 minut.
Ewentualnie płyn do prania ... każdy detergent, który normalnie radzi sobie z praniem przepoconych ubrań.
Potem płuczę i spsikuję wodą z dodatkiem srebra koloidalnego. (Nakrętka na opakowanie z atomizerem po starych kroplach do nosa, dopełnione wodą z filtra - razem ze 20 ml roztworu).
Zabawy jest łącznie na 5 minut co 3-4 dni nie licząc czasu jak nasączony pasek sobie leży bo wtedy można co innego w domu robić.
Co dziennie w robocie jest kilkanaście razy przepocony na maxa i zmoczony na maxa jak spłukuję wodą kilka razy dziennie całe przedramiona i ryj. Tak więc ta impregnacja srebrem to pewnie na dzień mi starcza tylko Jak pierwszy raz próbowałem i zdejmowałem pasek do mycia rąk to zaczął sztywnieć i łapać capa po 2 dniach okrutnego przepacania (tak po 12 h dziennie).
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: