trwa ładowanie paska...
28-07-2014, 16:21:27 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pranie zamszu - jak i w czym ?  (Przeczytany 13997 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
Misiakus
Opinii: (9)
Ekspert

Miejsce pobytu: Warszawa - prawy, górny róg

Nosiciel i użytkownik kieszeni :)

Ignoruj
« : 25-06-2009, 00:10:24 »

Witam
Dopadłem w lumpeksie wielgaśny płaszcz zamszowy. Oddzieliłem już zamasz od miśka i miśka sztucznego wyprałem klasycznie i będzie na kocie posłanie
Zamasz wykorzystam do stworzenia czapki uszatki custom z podszewką ze sweterka wełnianego
Resztki na micartę ...

Jak wyprać zamsz aby się nie zhamił, nie skurczył, nie zesztywniał i ogólnie nie zniszczył ?
Zastanawiałem się nad proszkiem enzymatycznym ale to się nawet do wełny nie nadaje ...
Preparaty do wełny są tu już łagodniejsze plus mają chyba alantoinę i ogólnie nie powinny za mocno popsuć skóry ...
Są jakieś patenty z praniem w mleku skór ... pytanie czy potem to nie capi ?
Szare mydło nie niszczy skóry ?
Mole dorwać gdzieś w aptece alantoinę ??

Ma ktoś praktyczne tu doświadczenia ?
(za pralnię płacił nie będę bo to pewnie 3x koszt płaszcza )

Aha ... i jedno drobne pytanie Jak sprawdzić czy to prawdziwa skóra czy nie sztuczna ? Bo qrcze pojęcia nie mam - niby na etykiecie było, że prawdziwa ale dość delikatne to i podejrzane.

Z góry dziękuję za podpowiedzi
TITTO
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: wolne miasto

Näen sinut !!

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 25-06-2009, 08:24:29 »

Skórę naturalną pierze się ręcznie mydłem. W letniej wodzie. Nie wyżyma się. Do płukania można dodać środek zmiękczający, suszyć z dala od źródeł ciepła co jakiś czas wygniatając ( takie kurna międlenie ) i rozprostowując (broń Cię Panie Boże rozciągać za bardzo - trzeba to robić równomiernie!!). Jeśli pojawią się jakieś miejsca gdzie skóra się rozciągnie nierównomiernie to można je "przeprasować" łyżeczką (łapiesz łyżeczkę blisko "łebka" , "brzuszkiem" do góry i pomagając sobie kciukiem-przytrzymując skórę między nim a łyżką- naciągasz delikatnie we wszystkie strony w celu rozprostowania miejsca "sflaczłego")

VaraVild - Bushcraf, Survival, Wilderness - northern Dalarna, Sweden - ODWAŻYSZ SIĘ !!??

http://www.huskygard.se/index_en.html
http://varavild.se/index_en.html?lang
Sahar
Opinii: (13)
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 25-06-2009, 10:43:11 »

Biały jeleń.
I tak jak pisał TITTO letnia woda, mi nawet schodziły zabrudzenia ze smaru,tłuszczu.

Zrób patent z płatkami mydlanymi.
Nożem na strugaj trochę mydła i wsyp do wody, przemieszaj ręką i delikatnie namocz płaszcz, puszczą wszelkie plamy.

TactiCool
Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 04-07-2009, 15:46:48 »

Fenkju za rady
Właśnie piorę w jakimś mydle a'la jeleń z Lidla ...
Po minucie woda była czekoladowa Moje ręce też powoli zmieniają kolor Chyba nawet na wannie inny odcień bieli się pojawia jak wylałem pierwszą wodę i powtórzyłem procedurę w czystych mydlinach. Ogólnie upierdliwa procedura
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 04-07-2009, 16:08:39 »

A gdy wyschnie - powiedz nam jak to wygląda ?

Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 04-07-2009, 16:52:22 »

Na razie powiem Wam jak się suszy
Wymiętoliłem po praniu ze 4x w wodzie, potem dodałem jeszcze płynu zmiękczającego. Jak dobry jest dla wełny to pewnie też dla skóry
Potem powiesiłem na 3 drążkach takiej podsufitowej suszarki bez żadnego wyżymania nawet wygniatania z wody bo testowałem na małym kawałku i deformowało się ...
I wisi sobie tak nad wanną a strużki brązowej wody ściekają na białą wannę :/
Łapy mam jakbym orzechy włoskie obierał z łupin ... tak z 20% tego efektu. Brązowe zabarwienia pod pazurami, przy skórkach i lekko czekoladową karnację dłoni
Na drugi raz w rękawiczkach będę prał.

Kto mnie przygarnie na noc ... bo Dziewczyna jak pójdzie do łazienki i to zobaczy to mam przerypane
AXE316
AXE316.pl
Opinii: (15)
*

Miejsce pobytu: Bezsensowna kraina pełna nieudolnych posłów

..::Bo liczy się człowiek::..

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 04-07-2009, 18:23:51 »

Pakuj plecak chłopie
Proponował bym to, po lekkim ścieknięciu wody rozłożyć by się nie zdeformowało ..
Co do lanoliny zawartej w tym cudzie to nie jestem pewien czy pomoże ..ale poczekamy aż  wyschnie

Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 05-07-2009, 22:17:35 »

Rozłożyć to nie ma gdzie ...
To kawalerka i 4 lata temu jak ją na raty Kobitka moja kupowała to nie wiedziała jeszcze, że przyjdzie jej dzielić mieszkanie z facetem który ma 4x więcej gratów od niej
TITTO
Opinii: (7)
Ekspert

Miejsce pobytu: wolne miasto

Näen sinut !!

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 06-07-2009, 21:53:53 »

Powieś na jednym bo na trzech będziesz miał "fale dunaju" a płyn pomoże,

VaraVild - Bushcraf, Survival, Wilderness - northern Dalarna, Sweden - ODWAŻYSZ SIĘ !!??

http://www.huskygard.se/index_en.html
http://varavild.se/index_en.html?lang
Misiakus
Ekspert

Ignoruj
« Odpowiedz #9 : 07-07-2009, 02:23:26 »

No to wyschło Schło jak pisałem ... na prętach suszarki nad wanną, każdy płat skóry osobno.
Zdejmuję jeden płat z pół metra na metr i sztywnawy taki qrcze :/
Ale po minucie wiem już co i jak. Wystarczy skórę wymiętosić w łapach energicznie jakby się ją prało z tarciem jak w przypadku usuwania plamy tylko z dużo mniejszą siłą ale miętoląc całą powierzchnię. W ten sposób w kilka minut kawał skóry odzyskuje miękkość i elastyczność.
Druga sprawa to wykryłem sporo jakiś skaz, plamek, których nie widziałem prując o 2 w nocy tą kurtkę na materiał Chyba, że powstały w praniu Ale w sumie nie tarłem tylko moczyłem i miętoliłem jak wełnę.
Coś tam na czapkę się odzyska ... tylko po tych doświadczeniach z farbowaniem (nie miałem pojęcia, że tyle tej farby w tym siedzi) to się zastanawiam czy to dobry pomysł na czapę Śnieg spadnie, stopi się i mnie qrcze strużki farby z czapki zaleją
Zawsze jeszcze mogę zrobić swoją pierwszą micartę na co też kawałek tego miał pójść

Dzięki za wspólne pranie
Pozdrawiam
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: