trwa ładowanie paska...
18-04-2014, 15:17:20 *
Aktualności:
Wybierz jezyk:

Forum   Zaloguj się Rejestracja   Tagi
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wykrywacz metalu  (Przeczytany 65624 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek.
MC Mario
Opinii: (0)
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: tam gdzie kończą się Reguły.....

....Prezes MTPN....

Ignoruj
« : 17-08-2006, 13:37:28 »

Planuje zakup jakiegoś wykrywacza, co by sobie z nim po lesie polatać...

Z powodu całkowitej nieznajomości tematu prosze o jakieś rady i sugestie...

Mazowieckie Towarzystwo Przyjaciół Noży

Kliknij i dołącz do Nas
Bad Angelus
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Uniejowice... 9 km od A4

Często delegujący..

Ignoruj
« Odpowiedz #1 : 17-08-2006, 13:58:58 »

Ja osobiście się tym nie bawie, ale mam kuzynka który ma na tym punkcie świra..
Chodzi z maniakiem po polskich lasach (on siedzi w niemczech), mając różną aparature.
W zależności czego szukasz to taki sprzęt kupujesz. Niektóre bardziej czułę są na złoto inne na metale mniej szlachetne. jak odpisze mi jaki ma sprzęt to puszczę tu etytke.

Pozdrawiam

Obiecałem Edytke to masz.. cituje..
"ja mam tesoro eldorado, i whites 6000 pro xl,a jak chc3e miec porzadny to wyszlo z tesoro nowy model nazywa sie tesoro cibola kosztuje tu w niemczech 550 euronow ale jest dobry http://cgi.ebay.de/Metalldetektor-Tesoro-Cibola-mit-Zubehoer-neuwertig_W0QQitemZ230016818810QQihZ013QQcategoryZ25789QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
« Ostatnia zmiana: 18-08-2006, 07:58:08 wysłane przez Bad Angelus » Zapisane

KURVEN FAK.. całe życie z wariatami!!!
Dupą muru nie przebijesz... ale szybę owszem

...pióra piwem zlane sosem musztardowym
skaranie boskie z takim aniołem
jedno skrzydło złamał drugie zastawił
wszystkich wycałował pod ławę się zwalił.. (dzięki Ogi)
Macieq
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Kraków

Niespokojna dusza

Ignoruj
« Odpowiedz #2 : 17-08-2006, 14:47:21 »

co by sobie z nim po lesie polatać...
Oczywiście oficjalnie w poszukiwania złomu , bo na np poszukiwanie starych monet trzeba posiadać pozwolenia kogos tam od zabytków czy coś takiego , czytałem o tym jak szukałem info o wykrywaczach w necie
Sam kiedyś o tym myślałem , może kiedyś
michomir
Świeża krew
*

Miejsce pobytu: Łódź

Ignoruj
« Odpowiedz #3 : 22-08-2006, 12:32:41 »

Hmmmm.... To mniej węcej tak jakbyś tu  napisał : Kupie jakiś nóż  ;-)
Do czego Ci to ma służyć ? Na militarke ?  Na monetki ?
Jakiego rodzaju wykrywka ? PI , VLF ?
A ceny? Od 200 zł do 6000 zł. :cheesey:
« Ostatnia zmiana: 22-08-2006, 12:41:25 wysłane przez michomir » Zapisane

Volenti non fit iniuria.....
MC Mario
Użytkownik
**

....Prezes MTPN....

Ignoruj
« Odpowiedz #4 : 22-08-2006, 15:16:15 »

Nie mam pojecia o czym Ty do mnie mówisz!! ogólnie w lasek , jakies militaria itp....
cena jakby nieduza była....Max 900 moze 1000zł

Kliknij i dołącz do Nas
michomir
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #5 : 22-08-2006, 18:36:34 »

Ja 2 lata temu kupiłem sobie zwykły najtańszy wykrywacz-samoróbke typu PI. Dałem za niego całe 300 zł.
NIe chciałem wydawać niepotrzebnie kasy na coś co wcale nie musiało sprawiać frajdy.
No i......Wsiąkłem w to na dobre Chichot
Wykrywacze typu PI charakteryzują się tym , ze nie mają mozliwosci dyskryminacji.Znaczy to ,ze wykrywa kazdy metal.Za to ma duży stosunkowo zasięg i prądożerność.Są tez tanie , bo każdy w miare rozgarnięty elektronik ,potrafi takie cuś złożyć.
Zabawa jest super i za rozsądne pieniądze .
I nawet przez pierwszy rok nie bardzo mi przeszkadzało , że wyciągałem z duzej dziury w ziemi o głębokości nawet 40 cm, mały odłamek szrapnela  .
Aczkolwiek po tym jak trafiłem na poletko , solidnie usiane takimi odłamkami , a do tego gwożdzie , pinezki , ogniwa łańcucha i inne dziadostwo żelazne to się wkurzyłem i kupiłem polski wykrywacz Rutus Ultra II typu VLF  gdzie mogłem tak ustawić dyskryminacje , ze nie brał w ogóle podobnych śmieci.
Szczerze to radze Ci omijać wszelką chińszczyzne bo sie tylko zrazisz do wykrywacza i tej zabawy. Ja z własnego doświadczenia polecam własnie Rutusa  na wszystko  ,  Smętka choć to juz dość wiekowa konstrukcja , na militarke.Z zagranicznych to najlepszy stosunek ceny do jakości ma Garrett Ace 250 .Wszystkie w cenie do 1000 zł NOWE.
Jak Ci jeszcze mało to polecam forum www.poszukiwanieskarbow.com  .Tam jest wszystko , a nawet jeszcze wiecej i tylko człowieka zazdrość dusi jak popatrzy jakie cuda sie w ziemi jeszcze znajdują.

MC Mario
Użytkownik
**

....Prezes MTPN....

Ignoruj
« Odpowiedz #6 : 22-08-2006, 20:20:45 »

A zapytam jeszcze tak....cos najtańszego na poszukiwania militarki...
coś co by dość głęboko siegło...moge sporo kopac...

Kliknij i dołącz do Nas
michomir
Świeża krew
*

Ignoruj
« Odpowiedz #7 : 22-08-2006, 22:22:54 »

Jabelek , typu PI. W tej chwili na alledrogo jest kilka .Antyki i Kolekcjie /militaria/ pozostałe/ wykrywacze metali
I weż ze sobą przyzwoity szpadel , bo saperka momentami bywa za mała. :cheesey:
Ja sie ostatnio okopałem własnie saperką do pozycji strzeleckiej klęczącej niemalze , w lesie , tylko po to by wyciągnąć żeliwną  rure od kibla na pozycji okopów pierwszowojennych. :badass:

MaciekBora
Aktywny użytkownik

Miejsce pobytu: Warszawa

Ignoruj
« Odpowiedz #8 : 23-08-2006, 20:55:11 »

Zobacz www.armand.pl a do mnie pisz po rabat.

Pele76
Kierownik forum
Opinii: (4)
*

Miejsce pobytu: Blarney Irlandia Prudnik Polska

« Odpowiedz #9 : 04-12-2006, 07:47:44 »

Nie wiem czy dalej planujesz zakup tego wykrywacza, ale...
............................................................................... Sorry Macku, nie popatrzylem na Twoj profil :?
Z dobrych i tanich produktow polecam nasz krajowy HS-3 czyli wykrywacz Henryka Smetkowskiego popularnie zwany "smetek"
Nie bede sie tutaj rozpisywal na jego temat, znajdziesz w necie jego opisy i komentarze.
Biegalem z nim ponad dwa lata i polecam go kazdemu poczatkujacemu lub niedzielnemu eksploratorowi.
Osiagi ma niezle, porownywalne osiagi w zachodnich wykrywaczach to cena 2 lub 3 krotnie wyzsza...
Wykrywacz ma funkcje dyskryminacji, czyli po chlopsku mowiac, jak wkur.. cie juz beda magazynki po sardynkach w oleju lub "monety" z polmosu to mozesz pokrecic kolkiem i nie bedzie ich "pokazywal"
teraz przeskoczylem na troszke wyzszy poziom, ale lezy w domu ponad 2000km ode mnie...

Przed wybieraniem sie w lasy czy pola radzilbym zaczerpnac cos wiedzy prawnej na temat poszukiwan za pomoca urzadzen elektonicznych i innych takich... Pojebalo typow, pozwolenia trzeba miec od wojewodzkiego konserwatora zabytkow...
ja mam polapanego nadlesniczegoa lasow pod jego dowodztwem tyle ze musialbym wierzyc w reinkarnacje i kilka razy sie w tym samym miejscu odrodzic zeby je przeszukac.
A lasy te pelne pieknego dobra, a i niedobra tez pelno, saperzy wywiezli juz kilka ton spod mojego i moich kumpli wykrywaczy...

Wracajac do tematu... HS-3 i naprzod babrac sie w gownie miedzy korzeniami... i nie zapomniec o "przydomowych skarbczykach" bo widzialem juz takie fanty nozowe wyciagane z owych, ze szly by po kilka tysiakow za sztukie...
Heh, ze ja zawsze takie zjeb bylem i nic nie opchnalem... 16 lat wykrywacza w lapie i ic nie pogonilem...
« Ostatnia zmiana: 05-12-2006, 03:24:54 wysłane przez Magic76 » Zapisane

posurvivaliło Cię Pele ?
Cytuj z: super
Dlatego lubię Tactical ..nie ma pierdolenia
aambeeld
Użytkownik
**

Miejsce pobytu: lubelskie

kozik.org.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #10 : 04-12-2006, 15:25:33 »

z opisów wynika, ze to wielce przedni sprzęt, ale.. nieco poza moim zaisęgiem cenowym. One taniochy z Allegro z duracką dyskryminacją aż takie złe są?
http://www.allegro.pl/item146296026_wykrywacz_metalu_bounty_hunter_junior_fv_gw.html , czy http://www.allegro.pl/item146933172_wykrywacz_metali_cs200_bcm.html

coś tak do 400zł pomózcie Druzja znaleźć mnie nieopierzonemu  Chichot

Horny Stork Smithy
Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #11 : 04-12-2006, 16:56:14 »

z opisów wynika, ze to wielce przedni sprzęt, ale.. nieco poza moim zaisęgiem cenowym. One taniochy z Allegro z durack± dyskryminacj± aż takie złe s±?
http://www.allegro.pl/item146296026_wykrywacz_metalu_bounty_hunter_junior_fv_gw.html , czy http://www.allegro.pl/item146933172_wykrywacz_metali_cs200_bcm.html
co¶ tak do 400zł pomózcie Druzja znaleĽć mnie nieopierzonemu Chichot

Jak dla mnie, nas biednych ludzi nie stac na oszczedzanie...
Wykrywacz to nie trampki i nie kupujemy go co dwa miesiace!
Jak chcesz sie denerwowac to nie ma problemu, kupuj tani badziew... Polcilem najtanszy zestaw w normalnym wykonaniu i dobrych osiagach.
Mozesz kupic Armanda, choc tani nie jest, mozesz zainwestowac w Dukata i inne takie.
Co do firmy Bounty Hunter, to uzywalem dosc dlugo Tracer IV i... niezbyt duze osiagi, ale do monet i innych pierdol plytko zakopanych... idealny. Jest dosc dokladny i szybko mozna zlokalizowac "obiekt"
Poszukaj czegos na forach dla eksploratorow... tam zadaj pytania, udziela Ci wiecej odpowiedzi i bedziesz wiedzial co wybrac bo poznasz rozne opinie, a i kupic tam mozna uzywki po dobrych cenach.

http://h-selektor.republika.pl/ znajdz znajomego elektronika i zarzuc mu pomysl... dopiero jest frajda jak sam cos mozesz wykombinowac... Wykrywacz w obudowie CUSTOM!

« Ostatnia zmiana: 04-12-2006, 16:58:53 wysłane przez Magic76 » Zapisane

posurvivaliło Cię Pele ?
aambeeld
Użytkownik
**

kozik.org.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #12 : 04-12-2006, 17:58:33 »

dzięki za namiar - kiedyś był takowy schemacik w Młodym Techniku, sam układ to pryszcz, ino cewjkę trza było kilka tysięcy razy w kółko obrzucić.

Horny Stork Smithy
Pele76
Kierownik forum
*

« Odpowiedz #13 : 04-12-2006, 18:14:52 »

Z samorobkami to mialem juz kupe razy do czynienia... moja pierwsza ojciec mi zlozyl... kutwa z 16 lat temu! Do dzisiaj gdzies w domu lezy, bo powiedzialem ze zabytek.Kolejne byly PI robione na rurach od odkurzacza... przy niektorych modelach chodzily jak licznik geigera
W sumie im wyzsza technika tym mniejsza frajda z odnajdywania. W domu lezy Minelab Explorer i te jego dzwieki przypominajace probny koncert Jarre'a mnie lekko denerwuja... tesknie do zwyklej pierdziawki! Ale osiagi Minelaba nie pozwalaja mi na powrot do innego sprzetu.

posurvivaliło Cię Pele ?
aambeeld
Użytkownik
**

kozik.org.pl

Ignoruj
« Odpowiedz #14 : 04-12-2006, 18:26:08 »

i tuś mnie pocieszył! Skłądem tedy wykrywkę zza Ćwieczka i hajda w podpuławskie okopy! Jest takie podejrzanie grodziaste miejsce pod Kazikiem com je ze zdjęć lotniczych namacał - ino trzaby zasięgu pewnie ze 100cm żeby się przez lata rolnictwa przekopać. Moja babka onegdaj w pobliżu monety gracom  wykopywała.

Horny Stork Smithy
Strony: 1 2 3 4 » Ostatnia +   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: